Прикмети 16 квітня Чому в день Микити біля води гуляти не варто

За старих часів говорили: якщо на Микиту лід не пішов, то лов риби буде поганим

Прикмети 16 квітня Чому в день Микити бі…

Святий Микита жив у Кесарії в Малій Азії. За порадою побожного самітника Степана він вступив до Мідікійського монастиря на горі Олімп у Бітинії. За п'ять років він зробив такий великий поступ у богословських знаннях, що його 790 року було висвячено на священика. У 814 році він став настоятелем монастиря.

За те, що Микита сміливо обороняв вшанування святих образів, імператор Лев Вірменин наказав кинути його до в'язниці. Шість років він мучився на засланні, яке відбував на острові св. Гликерії. Повернувшись після смерті імператора 820 року, Микита поселився у пустелі біля Царгорода. Там у молитві й покуті провів чотири роки. Помер у 824 році.

У народному календарі 16 квітня - день Микити-водопола. За старих часів говорили: якщо на Микиту лід не пішов, то лов риби буде поганим.

У цей час наші пращури продовжували слідкувати за льодом: якщо він на озерах потоне - рік буде важким. Садівники вже розпочинали саджати груші, сливи, смородину, обрізати дерева і кущі.

Говорили, що саме на Микиту прокидався Водяний. До того ж, він перебував у дуже поганому настрої. Тому селяни 16 квітня приносили йому данину опівночі і просили не лякати добрих людей.

Народні звичаї та прикмети на 16 квітня

На Микиту прокидається від сплячки Водяний

Коли на Микиту лід не пройшов річкою, то лов риби буде поганий

Рибалки у цей день пригощають водяного: "Ось тобі, дідусь, гостинець на новосілля: люби та шануй нашу сім'ю!"

 

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme