Прикмети 15 вересня: Чому в день Мамонта-вівчарника треба берегти хлопців

Святого мученика, в честь якого отримав свою назву цей день, у народі вважали покровителем кіз і овець

Прикмети 15 вересня: Чому в день Мамонта…

У церкві шанували пам'ять мученика Мамонта (Маманта), його батьків Руфіну і Феодота. Відомо, що мати і батько Мамонта були людьми поважними, але навіть незважаючи на це, вони не змогли уникнути сумної долі - під час гонінь і переслідувань прихильників християнської віри їх закрили в темницю, де обидва померли. Перед смертю Руфіна народила дитину. Маленького Маманта взяла на виховання одна багата вдова Амія, яка також поховала і його батьків. Амія зробила все, щоб виростити Мамонта християнином, дала йому гарну освіту. Юнак міг похвалитися талантом красномовства, а тому вирішив стати проповідником. Багатьох людей йому вдалося навернути до віри.

Однак, коли правитель Демокріт дізнався про те, що робить Мамонт, він повідомив про це імператору Авреліану, який заарештував проповідника і став умовляти прийняти язичництво. Вмовляння не діяли, а тому, Мамонта піддали великій кількості катувань. Зрештою, вирішили втопити в морі, але Бог врятував мученика, і він був віднесений хвилями на високу гору в пустелі, розташовану неподалік від Кесарі. Там Мамонт заснував церкву і проводив своє життя в молитвах.

15 вересня називають Мамонт-вівчарником. Коли він жив у пустелі, то до нього приходили дикі кози, які давали йому молоко.

Святого мученика, в честь якого отримав свою назву цей день, у народі вважали покровителем кіз і овець. Їх в цей день з двору не виганяли — вважали, що так можна накликати на тварин біду. Весь день був присвячений цій худобі: прибирали двір, сарай, де живуть вівці і кози, затикали мохом щілини, утеплювали двері і віконця, клали зимову підстилку — часто в цій якості використовували торф, одним словом, робили все, щоб тварини благополучно перезимували. Після закінчення робіт хлів треба було обов'язково обкурити вереском — травою, яка відганяє злих духів.

У лісі 15 вересня достигала журавлина, і зазвичай жінки і діти, вільні від роботи, відправлялися її збирати. 15 вересня починалися гуляння. Також у цей день хлопців не навантажували ніякою роботою. У цей день люди ходили в гості, влаштовували жартівливі бійки і бенкети.

Прикмети 15 вересня:

Вклонися вівчарніку — він тобі овець збереже.

Рясні роси з ранку і вечора, але без вітру — на гарну погоду.

Червоний захід - за прикметами, скоро вдарять перші морози.

Дощ іде 15 вересня - осінь буде сухою.

Якщо людина народилася 15 вересня, то в якості талісмана слід носити нефрит.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"