Чим жила Україна : Родючий асфальт, ювілейна гурка та бабосховище у Дніпрі

Україна – велика країна. Настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна : Родючий асфальт, ювіл…

Події змушують українців не сприймати все близько до серця, бо інакше можна і сон втратити, і нерви розхитати. Що турбувало народ на тижні – читайте у дайджесті Depo.ua.

Київ

Під кінець вересня дерева почали жовтіти, а Київське море – зеленіти. І не через погодну примху. Це - справа рук хіміків-бешкетників, яким захотілось додати барв у життя, собі і водосховищу. Водойма набула кольору шпинатово-салатного коктейлю, а ті, кому вдалось побачити "зелену реакцію" водосховища, викладали фото в соцмережі і жартували. "Київське море цвіте і пахне", - ділились враженнями очевидці.

Втім, не всім цього тижня було до науки. Студентів педагогічного університету ім. Драгоманова, наприклад, напередодні професійного свята педагогів, яке відзначається у першу неділю жовтня, запросили молитися. "Шановні Драгоманівці! Запрошуємо Вас на урочистий молебень з нагоди професійного свята усіх освітян – Дня працівників освіти, який очолить Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет", - було написано на сторінці вузу у соціальній мережі. І хоч про обов'язкову присутність у офіційному повідомленні не йшлося, проте, за словами студентів, присутність на православній молитві мала бути обов'язковою. Віросповідання людей та можливі атеїстичні переконання не враховувалися, тому студенти у Facebook вибухнули шквалом гніву. "Ганьба. Це приблизно так само, як універ для збору коштів на капітальний ремонт зганяв би всіх іти займатись проституцією", - прокоментував один із студентів. Деякі висловлювались коротко, називаючи цю ідею "середньовіччям".

Донбас

Наче на дворі вже давно не "суворі 1990-ті", але на території так званого "ДНР" працівникам віджатих підприємств роздали пакети з харчами замість зарплати. Керівники пояснили, що підприємства перейшли під "зовнішнє управління" нещодавно, тож на зарплату робітникам грошей поки немає. Тому дали продуктів, яких нормальній родині вистачить хіба що на тиждень, аби люди в очікуванні світлого майбутнього з голоду не вмерли.

На пункті пропуску у Станиці Луганській життя кипить цілодобово. Коли на землю спадає ніч, люди, здебільшого, сплять, але не тут. На єдиному пункті пропуску, який починає працювати з сьомої ранку, люди шикуються у чергу до сходу сонця. За одну добу через цей контрольно-пропускний пункт проходить, узагальнено, близько восьми тисяч людей. Аби не стояти в черзі по 6-7 годин, народ приходить вдосвіта - тоді час, витрачений на стояння в черзі, скорочується вдвічі.

Хто б міг подумати, але берег Азовського моря у Маріуполі перетворився на маленьку "Каліфорнію" ХІХ століття. Все через жагу до золота. Ніякої "золотої жили", все досить прозаїчно: любителі кольорового металу "прочісують" узбережжя у пошуках кільчиків, ланцюжків, хрестиків, браслетів, які загубили відпочивальники під час пляжного сезону. Металодетектор в руки - і вперед.

Тим часом декому нема спокою. У міськраді Лисичанська "опоблоківці" поскаржилася Порошенку на утиски російської мови. Все через новий закон про освіту, згідно якого навчання має проводитись українською. Бо ж 26 років на навчання державної мови так і не вистачило.

Львів

У Львові на території нового кладовища євреїв почали будувати готель. Нову будівлю зводять на кістках колись закатованих євреїв. На території, де триває будівництво, можна побачити купи землі, під ковшем екскаватора видніються людські кістки. Від думки, що після закінчення будівництва в "готелі на кістках" будуть гостювати люди, стає моторошно, але, як то кажуть, менше знаєш - краще спиш.

Львів'ян хлібом не годуй, дай лише пофестивалити і кави випити. Днями тут фестивалили кавомани, які гуляли у кавовому турі, смакували напої із зерен різних рівнів просмаження. Ті, хто у каві нічого не тямить, але якимось дивом опинився на цьому святі, просто намагався пробудити у собі гурмана. А от хто застряг на роботі у мегаполісі і забув, що таке хороша кава, тому невеличка порада: пожалійте себе, чкурніть до Львова. Воно того варте.

На Львівщині у курортному Трускавці знайшовся чолов'яга, який випадково позбавив газу все місто. Один екскаваторник так захопився роботою на улюбленій машині, що не помітив, як пошкодив газопровід середнього тиску. Як наслідок, майже 10 тисяч абонентів міста лишились на кілька днів без газу, а ремонтникам роботи додалось.

Рівне

На Рівненщині роблять все можливе, аби не втрачати оригінальність. Маневицький осередок бджолярів, наприклад, запропонував встановити пам'ятник бджолі. У Маневичах проводять Свято бджоли і меду вже 12 років поспіль, тому ця комаха для людей - наче корова для індусів. Майже свята.

Дніпро

На Дніпропетровщині прихильники декомунізації збирають підписи під листом до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, аби декомунізувати край до логічного кінця. Замість Дніпропетровської область пропонують перейменувати на Січеславську. Патріоти нагадують, що стара назва містить ознаки минулої комуністичної системи. Це і так видно неозброєним оком, та чи вистачить волі на ще одне глобальне перейменування, буде зрозуміло згодом.

На Дніпропетровщині два смішних монументи увійшли до топу незвичних пам'ятників України. дин з них - романтичний пам'ятник закоханим колобкам, інший - монумент легендарному собаці та йому товаришу-вовку з мультика "Жив-був пес". Ось така вона, Дніпропетровщина: цікава, непередбачувана та недокомунізована.

А ще у Дніпрі всерйоз готуються до зими. В першу чергу турбуються про баб, заради яких облаштували ціле "бабосховище" на території історичного музею. До спеціального павільйону звозять кам'яних баб, які були привезені до музею останніми роками. Скульптури готують до зберігання на час зими, аби не було несподіваних "бабопадів".

Як тільки за носа вщипнули перші холоди, виявилось, що Кривий Ріг до опалювального сезону "готують" два підприємства-банкрути. ПАТ "Криворізька теплоцентраль і КП "Криворіжтепломережа" вирішують свої проблеми у судовій тяганині, так, дивись і до зими дійдемо.

Харків

Життя іноді несправедливе. Буває, любиш тварину, тулиш до серця, а вона віддячує протилежним. На Харківщині мавпи позбавили працівника зоопарку, який зайшов їх погодувати, пальців та вуха. Чи то одноманітна їжа мавпам набридла, чи то ще щось, але тварини не стримали інстинкти. За життя в клітці і не таке можна втнути.

Світ стає дедалі жорстокішим. У Харкові розслідують страшну загибель трирічного хлопчика, якого не змогли врятувати лікарі. Дитину привезли в лікарню у стані вкрай тяжкого фізичного виснаження, а на ранок дитина померла. Ще коли медики обстежували малого, то виявили численні сліди побиття: перелами ребер, які вже почали зростатися, та інші ушкодження. "Швидку" дитині викликала знайома матері, яка помітила, що малюку кепсько. Попередньо встановлено, що родина, в якій жила дитина, характеризується як неблагополучна. Крім покійного малого вдалось врятувати живого шестирічного брата. Дитину госпіталізували, надія є.

Одеса

В музеї на Одещині помітили муміфіковану русалку. Зовсім не симпатичну, з довгими вухами замість волосся, кістляву, зате з хвостом. Такий незвичайний експонат є в історико-краєзнавчому музеї Бессарабії. Гідробіологи кажуть, що це макет, але кожний відвідувач, який приходить подивитись на "хвостату", хоче вірити у свою казку.

Центр міста не перестає вражати. При цьому враження бувають не завжди приємні. Фотографи, які "промишляють" на вулицях та нав'язують туристам "знімок із птахами", наприклад, перефарбували голуба у рожевий колір. Пірнатий сидить без настрою, здіймає пір'я. Коли фотографів спитали, навіщо вони таке втнули, ті відповіли, що так треба.

Ті, хто знає, як воно - жити біля моря, пірнає навіть у прохолодну воду. Аби не задубнути у холодній воді, варто швидше плисти, що і роблять відчайдушні люди, які хлюпаються у морі в кінці вересня.

Запоріжжя

У Запоріжжі реконструювали проспект Маяковського і прикрасили його дороговказівником у вигляді компасу, що показує відстань до обласних центрів України, Києва, Сімферополя та міст-побратимів Запоріжжя. Вказівники закарбували у граніті. На цьому б і розійшлись, якби не помилки. Замість "Харків", наприклад, викарбували "ХарЬків", замість "Кропивницький" – "КропІвницький". Карбували, як то кажуть, "однією лівою", при вартості робіт 5,3 мільйона гривень. Зганьбившись, через пару днів виправились. Але насмішити країну встигли.

Факт є фактом: на Запоріжжі вдвічі зросла кількість скажених тварин. З початку 2017 року в області виявили 65 випадків сказу, що удвічі перевищує аналогічний період минулого року. Довело життя тварин, ой, довело.

А ще на Запоріжжі цього тижня обшукали майонезний завод за підозрою в забрудненні довкілля. Згідно ухвали суду, слідчі дії відбулися за фактом злиття підприємством відходів виробництва в колодязь. Що саме зливають, незрозуміло. Певно, що не майонез.

Закарпаття

На Закарпатті, як і на Львівщині, фестивалять. На Перечинщині, наприклад, встановили рекорд із кількості весільних короваїв, зібраних одночасно. Короваї як шедеври - навіть різати шкода, хочеться поставити на стіл і милуватись.

А от Мукачевом вулицями пройшлась пара людей у спідньому. Перехожі дивились на них круглими очима і, за звичкою, знімали дійство на телефон. Слабо було самим роздягтись до білизни і приєднатись. Ото б парад був!

І ще про рекорди. Цього тижня на Закарпатті приготували гігантську гурку до 600-річчя села Худльово. Для тих, хто не в темі, гурка – це така смачнюча домашня ковбаска. Така смачна, що і виделку можна з'їсти, якщо, звісно, поїдаючи гурку, дотримуватись етикету. На честь ювілею кількість шматочків закарпатської гурки складала рівно 600 штук. Село гуляло, аж за вухами лящало.

Ковбаса ковбасою, але на тижні ужгородські депутати мали б прийти на засідання міської ради, але не прийшли. У порядку денному стояли важливі земельні питання, але на роботу прийшли лише вісім обранців. Сесію визнали неповноважною, на цьому і розійшлись.

Вінниця

Хто б міг подумати, але у Вінниці знайшли артефакти, які свідчать, що місто старше, ніж вважалося. Нові знахідки археологів свідчить про те, що Вінниця формувалась як місто ще в другій половині ХІІІ століття. Дослідники експедиції інституту археології НАН України вивчили територію Литовського замку у мікрорайоні Вінниці і зібрали залишки матеріальної культури ХІІІ—ХVІІ ст. та трипільського часу. Те, що знайшли дослідники, вразило. Фрагменти столової і кухонной керамики ІV—ІІІ тис. до н.е. та залишки частково зруйнованого похованнями житла середини-кінця ХІІІ століття, та ще із піччю на підсипці з дерев'яним опічком. На додачу відкопали і масляний світильник ХІІІ—ХІV століття. І такого "невідкопаного" на теренах країни багато. Якщо добре пошукати, то доведеться історію переписувати.

І ще з хорошого: у Вінниці школа мистецтв буде давати уроки малюкам з трьох місяців. В такому віці діти ще навіть шию не тримають, а їх вже вчитись кличуть. На заняттях планують розвивати мистецькі здібності в сфері образотворчого мистецтва, музики і театру. Деталі процесу педагоги не розкривають, але кажуть, що привчати "грудничків" до мистецтва – це поширена європейська практика.

Кропивницький

У Кропивницькому почали друкувати комікси про кіборгів, які захищали Донецький аеропорт. Радує, що місце різноманітних "бетменів" та "ніндзь-черепашок" поступово забирають вітчизняні герої.

На крилах долання корупції в Україні поліція відкрилa кримінaльне провaдження зa фaктом розкрaдaння 9,81 млн кубів гaзу посадовцями ВAТ "Кіровогрaдгaз". Такий об'єм газу "влетів" у добрячу копійку – у цілих 78 мільйонів гривень. Правоохоронці перевірили і виявили, що, починaючи з 2009 року, до білінгової системи Gasolina було внесено 384 фіктивних aдрес, розтaшовaних в містaх тa селaх облaсті. Зa кожною aдресою зaкріплено номер особового рaхунку, що є фіктивним зa обліком грошових коштів. Відкрити провадження поліцію попросило нове керівництво компанії, а ось де зараз старе – цікаве запитання.

Полтава

У Полтаві з'явився невеличкий осередок Парижу. В одному з мікрорайонів встановили Ейфелеву вежу в мініатюрі. Щоправда, в архітектурний ансамбль вона не вписується, але містяни раді. Поки не назбирали собі на мандрівку в Париж, ходять поруч і надихаються.

На тижні в одному з полтавських магазинів жінка залишила трирічну дитину і не повернулась за нею. Малюк стояв і чекав, що його заберуть, мерз, бо був вдягнений не по погоді. Коли поліцейські відшукали жінку, та щодо сина реагувала байдуже, бо вже добряче випила. Малого передали бабусі.

Черкаси

Скоро всім політикам доведеться пересуватись у бронежилетах та касках. Бо чим далі – тим жорсткіше. У Черкасах з автомата розстріляли депутата міськради Михайла Бінусова. Мер міста Анатолій Бондаренко вважає, що вбивство може бути пов'язане з ліквідацією тендерного комітету на останньому засіданні виконкому. Наразі місто "на вухах", і поліція також.

Довелося черкащанкам і в димку посидіти. Наївні люди спершу подумали, що туман, та де там - торфовища горіли.

Хмельницький

У Кам'янці-Подільському автобус на мокрій дорозі знесло в бік. Але це був не просто автобус, а катафалк. Транспорт ледь не врізався в поліцейський відділок. Водій вижив, але ледь не став "клієнтом", а точніше - вантажем власного авто .

Відповідно до урядової програма "Доступні ліки" пенсіонери з віддалених сіл Хмельниччини і раді були б сходити за ліками у пільгові аптеки, але не можуть, бо в селах таких аптек просто немає. Зокрема, відсутні аптечні пункти в усіх чотирьох сільських амбулаторіях Деражнянського, 11 - Шепе­тівського та 6 - Ярмолинецького районів. Також відсутні у 12 з 15 амбу­латорій з Кам'я­нець-Подільського, 7 з 10 Ізяславського, 5 з 8 Волочись­кого, 5 з 12 Че­меро­вецького та 4 з 7 Городоцького районів. Люди були б і раді, але начебто "доступні ліки" для них поки що недоступні.

На Хмельниччині нові дороги встелили "родючим" асфальтом. Чи то дороги такі, чи то трава так пре з-під землі, але крізь новий асфальт почала лізти зелень. І смішного тут мало.

Крим

У Криму завалили сміттям знамените урочище біля Бахчисарая. Колись це було місце для прогулянок та милування природою, але зараз тут височіє справжнє звалище відходів. Жахає те, що звалище ніхто не намагається прибирати. Воно росте з кожним днем.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme