Чим жила Україна: Дрони-мисливці, нашестя мишей та Мільйон з ями

Наша країна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Дрони-мисливці, нашест…

Теплий жовтень грів українців увесь тиждень. Незчулись, вже й опалювальний сезон постукав "в двері". Про те, чим переймались українці, - у дайджесті Depo.ua

Київ

Тих, хто палить листя, у столиці нещадно штрафуватимуть. Копи у небо навіть дрони запускатимуть, аби порушників не пропускати . Штраф за багаття з осіннього листя чималий – 2000 гривень. Бо дим від листяного багаття шкідливий не лише для здоров'я, а й для довкілля. За словами екологів, тонна листя, що тліє – це 30 кілограмів чадного газу. Фактично, те, що цілий рік викидали автомобілі, пересічний киянин вдихає ледь не за раз.

В той час, як європейські дідусі і бабусі на пенсії починають подорожувати, українські пенсіонери поки ще виживають. Нещодавно у Києві затримали 89-річну бабусю, яка у Дніпрі ловила рибу, причому не просто на березі з вудкою, а на гумовому човні та з сітками. Правоохоронці провели з бабусею бесіду, що називають "по душах", протоколу не складали. Пробачили.

У Деснянському районі столиці вулицю Маршала Жукова перейменували на вулицю Кубанської України. Назву таку обрали на спеціальних громадських обговореннях для відновлення історичної пам'яті про козаче державне утворення на Кубані. А ті, хто не долучився до "творців історії" у обговореннях, можуть зробити це у майбутньому на веб-порталі територіальної громади міста у спеціальній рубриці Е-МІСТО – "Громадське обговорення проектів нормативно-правових актів".

Донбас

У Мінських перемовинах прогресу – нуль, і Росія не визнає своїх громадян, які сидять в українських в'язницях. За словами першого заступника голови Верховної Ради Ірини Геращенко, на переговорах у Мінську українська сторона повторно підняла питання щодо підлітків, яких бойовики затримали в Донецьку у вересні 2016 року. Представники ОРДО обіцяли ОБСЄ відпустити дітей до грудня 2016-го, натомість, зараз засудили їх до тюремних термінів за шпигунство.

У багатьох містян на Донеччині тільки й думок про те, де гроші взяти. Нещоданво у Маріуполі затримали чоловіка, який намагався вкрасти зупинку. При собі чоловік мав всі необхідні інструменти, аби швиденько її спиляти і здати на метал. Але копи завадили.

Львів

У кінці жовтня на колекцію музеїв Львова чекає поповнення. У старовинному трамвайному депо, що на розі Сахарова-Вітовського, відкриють Музей історії науки і техніки. Розгулятись тут є де – площа депо становить 1073 метрів квадратних.

Оновлення чекає і на Домініканський собор у Львові. Гроші на реставрацію вже є - цілих 1,5 мільйона гривень. Останній раз будівлю реставрували 10 років тому, але час біжить швидко, і собору вже потрібно оновити дах. Окрім цього, оновлять сходи, але вже за інші кошти. Такий він - процес реставрації, дуже "коштовний".

Атмосферу теплого "бабиного літа" у Львові доповнив... дурман. Чималі кущі вкрились величезними квітами лимонного кольору, які стали справжньою атракцією для любителів селфі. Але не варто перейматись, що дурман на фото отруйний. Це дурман звичайний, а він навіть корисний.

Дніпро

Тим часом у Дніпрі з'явились сакура та водоспади. Правда, поки на муралі. Мешканці масиву Тополь-3 розмалювали парапет у своєму подвір'ї. Поруч із муралом на додачу висадили дерева та кущі. Така краса!

У музеї АТО Дніпра з'явився новий унікальний експонат. Один з бійців привіз до музею скам'янілі корали, знайдені на териконі Донбасу. Крім того, експозиція поповнилась новою гільзою від "Рапіри" (протитанкової гармати) чималих розмірів.

У Дніпрі зовсім скоро на одну розвалюху стане менше. На вулиці Гавриленка збираються прибрати 14-поверхову будівлю, яка стоїть покинутою з 1999 року. Колись на цій місцині стався зсув ґрунту, який ледь не зруйнував будинок разом із мешканцями всередині. От люди і відселились. Потім будинок облюбували джампери, і тільки зараз 20-річну розвалину вирішили прибрати.

Одеса

У пориві творчості не стримують себе АТОвці з військового шпиталю. Михайло Лаврецький та Олександр Канібор з позивним "Художник" намалювали на стіні шпиталю затишну українську хату, яка визирає з-під зелених дерев. Ще б пару таких розмальованих стін – і шпиталь стане схожим на мистецький куток.

Чого і кого лише не витягували одеські рятувальники з ям та завалів. Нещодавно їх покликали витягати Мільйона. Не доларів, а йоркширського тер'єра, який впав у глибоченну яму на будмайданчику на Гагарінському плато. Песика знайшли і дістали після тривалих пошуків тоді, коли господарка втратила надію на те, що хвостатий друг взагалі буде знайдений.

Харків

На минулому тижні на Харківщині залучали бажаючих до перепису бобрів, а зараз з літака розкидають вакцини проти сказу. Приманка з вакциною невелика за розміром і цілком безпечна як для людей, так і для тварин, до того ж має аромат м'ясокісткового борошна, а всередині містить желеподібну капсулу з вакциною проти сказу. Звучить непогано, але людям, які раптово можуть її знайти, брати руками таке не радять. Та воно і не зрозуміло, навіщо таке чіпати.

Перейменуванням вулиць займались не тільки у Києві, але й у Харкові. Безіменну вулицю, розташовану між вулицями Тобольською і 23 Серпня, назвали на честь праведника народів світу Олександри Бєлової. Крім того, перейменували частину вулиці Сидора Ковпака (№3-33, 8, від вулиці Борткевича до вулиці Шевченка) у провулок Борткевича.

Запоріжжя

Свята святами, але прибирання сміття ніхто не скасовував. Після святкування Дня міста на каскаді фонтанів "Райдуга" запорізькі комунальники прибрали 13 тонн сміття. Сказати, що його було багато – нічого не сказати. Воно вивалювалось з урн та розліталось тротуарами. Прибирання тривало допізна, фактично поки не розійшлися відпочивальники.

Тим часом один із запорізьких супермаркетів облюбували таргани. Покупці, не довго думаючи, зняли тарганів на відео та розповсюдили в мережі з надією, що в магазині вирішать "тарганяче питання".

Майбутній запорізький врожай опинився під загрозою через нашестя мишей. Фахівці вже попередили про збільшення популяції гризунів на полях краю. І, що цікаво, одна з причин, яка сприяє збільшенню кількості гризунів – це погода.

Закарпаття

Буває і таке. Жителі села Сімер Перечинського району свіжу прокладену асфальтну дорогу можуть брати в руки, шматочками. Знімати, мов той килим. Прикро, що нова дорога так швидко розсипається. Селяни кажуть, що частину вулиці, яку робили близько року тому, зробили якісно, а ось асфальт на іншій половині вулиці, яку поспіхом завершували до Покрови, зараз навіть не тримається. У міськраді знизують плечами і кажуть, що ремонт ще триває.

В Ужгороді провели унікальну операцію з фіксації матки новим, більш доступним, порівняно з попередніми, методом. Випадіння матки трапляється у 15% жінок після 50 років. Але зараз, завдяки сітчастим імплантам українського виробництва, подібна операція стає дешевшою у 10 разів.

Закарпатські рятувальники знялися у благодійній фотосесії з пухнастиками задля акції добра та милосердя "Надзвичайні тварини від рятувальників". Дивлячись на такі фото, розумієш, що кіт або собака обов'язково мають бути у хаті, але не менш важливо розуміти, що тварина - наче дитина, тільки пухнаста.

Вінниця

Біля села під Вінницею у солідній яму посеред траси хтось посадив кущ квітів, натякаючи, що якщо дорогу не ремонтувати, то вона може повернутись до свого первозданного вигляду, тобто, стати ґрунтовою.

Фантазії творчих вінничан немає меж. Художниця Яна Горбатюк розмалювала стіни під'їзду однієї новобудови краєвидами Лондона, бо сірі стіни вже встигли набриднути. Але й критики "лондонського під'їзду" також знайшлися. За словами художниці, деякі мешканці були проти малюнків і казали: "Що це ви тут робите, в нас скоро ремонт, все одно все здеремо".

У селі Тиманівка Тульчинського району на Вінниччині гуляли на фестивалі традиційних подільських страв "Диво з горнятка". Головною стравою заходу була каша по-тиманівськи, яку роблять із квашеної капусти, пшона, яєць та сметани. Її ще називають засипаною капустою. Раніше ця страва була обрядовою, її обов'язково подавали на весіллях. Селяни називають цю кашу національним надбанням, але щоб отримати цей статус офіційно, подали заявку до реєстру об'єктів нематеріальної культурної спадщини.

Кропивницький

Собаки – наче люди. Балакаєш з ними, а вони дивляться уважно розумними очима, наче все розуміють, тільки сказати у відповідь нічого не можуть. На тижні службовий собака на прізвисько Атер допоміг знайти речові докази вбивства в Олександрії. Вівчарка привела поліцейського до будівлі, на території якої чоловік сховав ту саму зброю, якою і робив чорну справу.

Все тече, все змінюється. За даними статистів, на Кропивниччині зменшилось виробництво нерафінованої олії, хліба, сосисок та варених ковбас. Водночас почали більше виробляти рафінованої олії, соєвої нерафінованої олії, кондитерських виробів, напівкопчених ковбас, ковбас варено-копчених, напівсухих, сиров'ялених і сирокопчених. Схоже, мода на сосиски минула.

Хмельницький

У рамках проекту "Експонат місяця" в обласному краєзнавчому музеї виставили першу колекцію українських поштових марок. До того ж, у 2018 році Україна відзначила 100-річчя народження марки, яка вперше з'явилась у роки Української народної революції 1917-1921 років. Але шкода, що в час Інтернету та швидкого листування вся романтика написання листів і наклеювання марок на конверти відживає своє.

У парку ім. Чекмана завершують реставрувати скульптурний "космодром". Конструкції у парку з'явилися ще в 1980 році. З того часу їх ніхто не оновлював, деякі застаріли. Лише зараз, коли минуло більше 35 років, до дивовижного майданчика "дійшли руки".

Тернопіль

У Тернополі почали міркувати про розвиток аеропорту. Поки що все лише на етапі концепції. Проект реконструкції аеровокзалу аеропорту передбачає витрати у 22 млн грн. Концепцію вже схвалили на архітектурно-містобудівній раді при управлінні містобудування та архітектури облдержадміністрації. Далі мають розглянути на сесії обласної ради.

Полтава

Тим часом актори Полтавського театру імені Миколи Гоголя підкорили Італію. Артисти відправились на фестиваль UKRO 2018 у місто Падуя і вразили публіку народними піснями та авторським читанням віршів. Ще й знялись для спеціального календаря.

Крига зрушилась! Депутати Полтавської міськради передали Кадетський корпус у державну власність. Далі відповідне рішення мають затвердити у Кабінеті міністрів та Міністерстві культури, і тільки після всих цих процедур розроблятимуть проект реконструкції. Державна судова адміністрація згодна виділити на відновлювальні роботи понад 200 млн грн і ввести його в експлуатацію до 2020 року, а також передбачити окремий громадський простір.

Джрело головного фото: EPA

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme