Чим жила Україна: Нашестя гусені, випробування смогом та кіфлик в мініатюрі

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Нашестя гусені, випроб…

Складаючи "плани дій" на осінь, українці весь тиждень насолоджувались літньою погодою, потайки мріючи про те, аби "осіннє літо" розтягнулось на весь вересень.  Приємні моменти релаксу традиційно порушували новини політики і не тільки. Про найцікавіше, як завжди, у дайджесті Depo.ua.

Київ

Теплої осінньої днини столичний інформпростір збурхав очільник Києва Віталій Кличко. Його обурило те, що далеко не усі депутати прийшли на засідання,  причому перше зп чотири місяці, і воно було зірване. На це Кличко оголосив про консультації з головами депутатських фракцій та груп міськради щодо дострокового припинення повноважень Київради і підкреслив, що за свої дії депутати нестимуть відповідальність перед киянами, які їх обирали, "вже скоро". До чого призведуть такі дії мера і чи бути скоро достроковим виборам мера, побачимо згодом. Але про те, що вибори будуть, говорять все більше і наполегливіше – надто вже сильно хоче посунути Кличка нова українська влада.

Цей тиждень знову випробувував киян на міць смородом та смогом. Вже не перший рік кияни потерпають від смороду, який час від часу виникає в столиці та заважає людям нормально дихати. Запах гару надокучав і цього тижня, не даючи дихати на повні груди навіть у парках. Неприємну картину доповнив смог. Хтось відчував нудоту, хтось – головний біль. Містяни почали шукати причини, що ж це могло бути. На Лівому березі люди найбільше нарікали на роботу сміттєспалювального заводу, за іншою версією, джерелом смороду був  аміак з Бортницької станції аерації. А причиною смогу міська влада називає пожежі торфовищ і сухої трави в області. Але кияни пройшли випробування. Міцні. Поки що.

Столичним дятлам байдуже, що довбати. Безтурботні птахи літають собі в парках, вистукують по деревах дзьобом свої пташині мелодії, а деякі дятли-екстремали замахуються дзьобом навіть на залізні стовпи. І хоч би що їм. У кого спокою варто повчитись киянам, так це в дятлів.

Донбас

Біля мосту в Станиці Луганській, на підконтрольній Україні території, вздовж дороги знову майорять українські прапори, зникнення яких до того викликало чималий резонанс, а скоріше навіть інформаційну бурю. Місцева влада поспішила запевнити, що прапори зникли тимчасово, через заміну електроопор, більша частина яких була пошкоджена ще у 2014-2015 роках. Нині синьо-жовті стяги знову майорять над цією частиною Донбасу. Спротив ворогу не припиняється.

Звільнений з-під варти фігурант у справі збитого MH17 Володимир Цемах вирішив повернутись на Донбас. Такі новини повідомила у соцмережі "ВКонтакте" його донька Марія Левченко-Цемах. "Ура, дорогі мої, їдемо додому", – радісно написала дівчина і зазначила, що жити тепер стало легше. Є підозра, що незабаром може стати й веселіше...

Львів

Репутацію Львову на тижні трохи зіпсував сказ. Через хвору лисицю на Левандівці у місті смачної кави та смаколиків кинулись вакцинувати чотирилапих. Мешканцям будинку, на територію якого забігла лисиця, вже зробили щеплення. Тричі щепили і собак, які мали контакт із хворою твариною, а через два тижні вакцінацію проведуть вчетверте.  Тішить те, що володарі пухнастих мають змогу вакцинувати своїх улюбленців безкоштовно, але така "акція" діє лише впродовж 20 днів, і потрапити на неї можна у комунальних і державних ветклініках.

Гуляючи від ресторану до ресторану, все одно варто пам’ятати про безпеку. З 3 липня до 30 серпня комісії районних адміністрацій провели 101 комісійне обстеження закладів ресторанного господарства у Львові, що надають послуги з проведення урочистих подій. За результатами досліджень було встановлено, що 46% готових кулінарних виробів та 33% змивів не відповідають нормативно-технічній документації, а в 4% було виявлено патогенний стафілокок. На додачу виявилось, що заклади нехтують медоглядами, гігієнічним навчанням, в деяких були  відсутні документи на якість і безпечність харчових продуктів. Тож ресторани ресторанами, але здоров'я дорожче.

Дніпро

Капкани з Харкова переселились до Дніпра. Кожен капкан іменний – символізує заручника Кремля з його ім'ям і прізвищем. В деякі пастки символічно помістили чоловіче взуття. Жителів міста та гостей закликають не забувати про політичних в'язнів, писати їм, бо такі прості речі надзвичайно піднімають бойовий дух та дарують надію. 

Креативні лавки з величезних олівців, з парасольками, у формі роялю, з капелюхом та навіть у формі чашок з'явились неподалік кінотеатру "Мир". Лавки класні, але не дешеві – бюджету обійшлися у 895 тисяч гривень. Чи варта ця краса того, аби в неї вкладались, вирішать самі містяни.

Тим часом бійці 17-ї танкової бригади отримали новий нарукавний знак. Спочатку бригаді пропонували використовувати нарукавний знак із вепром на щиті, але після критики зупинились на варіанті із лицарем.

Харків

"Мінувальники" Харкова знову знов не знаходять собі місця. Під час перевірки чергової інформації копам довелось обстежити 61 медичний заклад, 42 торговельних центри, 127 шкіл і 173 дитячих садочки. З лікарень були евакуйовані дві особи, з дитячих садочків – 68 людей. З інших закладів евакуація не проводилася. І хоч цими мінуваннями всі вже ситі по горло, реагувати на це потрібно постійно.

Але життя продовжується. А з ним і декомунізація. На Харківщині  ва населених пункти на тижні змінили назви: народні депутати перейменували село Рябухине Нововодолазького району на Гуляй Поле. Ще депутати перейменували село Мелихівка Нововодолазького району на Миколаївку. 

У Харкові грабіжник, тікаючи з місця злочину, поплатився за скоєне здоров'ям. Злодій пробрався в помешкання, а коли помітив, що його викрили, вирішив втекти і вистрибнув у вікно. Але не розрахував свої фізичні можливості та зламав обидві ноги. Зі злодієм-невдахою був ще й спільник, але тому таки вдалось втекти.

Одеса

Свіжими червоними та білими фарбами на фоні кольору неба контрастує тепер Чорноморський маяк. На маяку провели плановий ремонт, виконали роботи з очищення, ґрунтування та фарбування башти. Також оновлено господарську будівлю і територію навколо нього. Очі радіють не лише в мариністів, а й в туристів.

В одеській мерії спростували інформацію про те, що старовинні плити, знайдені під час реконструкції Воронцовського провулку, будуть викинуті на смітник. У міськраді кажуть, що в подальшому плити використають для оформлення дизайну на якихось інших об’єктах. Тому переживати через те, що 20 плит з піщанику, якими провулок було замощено за часів графа Воронцова, не треба. Але де їх доведеться ще побачити, поки невідомо.

Людське життя, звісно, дорожче за гроші, але факт лишається фактом. Донька літньої австралійки Стелли Сойфер, яка загинула під час пожежі в одеському готелі "Токіо Стар", вимагає компенсувати їй 1 мільйон доларів моральної та 628 тисяч гривень матеріальної шкоди. Щоб забезпечити це відшкодування, за словами прокурора, адвокатка потерпілої просить суд арештувати майно Сергія Дурача (співвласник готелю, який, за даними прокуратури, переховується від слідства за кордоном – ред.). Наразі відомо, що суд розглядатиме позов австралійки про відшкодування після завершення розслідування.

Запоріжжя

Волонтерка Аліса Журик вирішила евакуювати з села Ластівчине, що у двох кілометрах від лінії фронту, 20 коней. Нормальних умов існування для коней там взагалі немає, а власник тарин змушений жити в стайні, щоб стежити за ними, тому що вони постійно на випасі. У минулому році коней було 40, зараз – лише 20.  Для коней вже придбали ділянку землі під Запоріжжям, закупили овес, сіно.  Лишилось лише достукатись до небайдужих людей, які можуть допомогти руками чи грошима.

Схоже, що цього року у Запоріжжі на один музей стане більше. Перший муніципальний музей історії архітектури Запоріжжя відкриють на нульовому поверсі оновленої бібліотеки, що на вулиці Гоголя. У листопаді цього року навіть розпочне свою роботу перша експозиція, присвячена архітектурі Старого Олександрівська. Ідей у музейчиків чимало, навіть планують до 2023 року вийти з приміщення і облаштувати музей історії просто неба.

Будівлі запорізького Гуляйполя "заговорили". На батьківщині легендарного батька Махна – Гуляйполі, готуються відзначити 234-й день народження польового отамана. До цієї дати на історичних будівлях міста з’явилися інформаційні дошки, що розповідають про них. "Заговорили " з перехожими колишні прибутковий будинок купця Тупікова, торгові ряди купця Кернера, відомчий будинок Хресто-Воздвиженської церкви. Словом, цікавість містян та гостей Гуляйполя задовольнять повною мірою.

Кінець курортного сезону на Запоріжжі підкинув любителям осінніх відпусток неприємні новини. Шторм, який на тижні вирував у Кирилівці, змив пляж. Втім, Кирилівка велика, всього так швидко і не змиєш, тож їхати до неї ще можна, і варто. Кирилівчани підтвердять!

Закарпаття

Колекція міні-скульптур Ужгорода поповнилась ще однією цікавинкою – закарпатським кіфликом. Кіфлики або кітлики – це маленькі рогалики з різноманітними начинками. В кіфликах можна зустріти горіхи, мак, джем, кокос, або взагалі бувають кітлики без начинки. Правда, з чим же кіфлик у дівчини, увічненій у скульптурці, лишається таємницею.

Водії-олені роз’їжджають і Закарпаттям. На тижні на в’їзді у парк позаду Школи мистецтв туристам довелось засучити рукави та перетягти автівку, яка заважала виїзду автобусу. Близько десяти чоловіків підняли авто і пересунули його на бордюр. Ще б трохи потренуватись – і можна йти на шоу силачів.

Прикарпаття

Чого-чого прикарпатські правоохоронці не бачили, а такого – ще ні. Копи виявили найбільшу плантацію коноплі в історії: 4 гектари, 90 тисяч кущів, 0,5 тонни готової продукції. Оціночна вартість вилученої марихуани з Косівщини – не менше 50 мільйонів євро. Плантація була обладнана високотехнологічними системами підігріву, освітлення, поливом, системою  підживлення ґрунту, датчиками температури і вологості, централізованою мережею відеоспостереження, охоронялася собаками. Перевіряється версія, що наркотик гуртовими партіями переправляли за кордон. Жирна знахідка для копів, як не крути.

Вінниця

У містян неподалік Калинівки на Вінниччині серце зойкнуло, коли на тижні там знову почали лунати вибухи. Виявилось, що на ділянці технічної території арсеналу, призначеної для підриву нерозірваних боєприпасів, зайнялась суха трава. Боєприпаси, що вибухнули, були вивезені на ділянку, де сталась пожежа, саме для подальшої утилізації. Загрози життю людей ніякої не було. Лише легкий переляк.

На ставці Гітлера "Вервольф", що на Вінниччині, свої цікавинки: тут знайшли підземне приміщення на чотири поверхи. Науковці називають знахідку "рукотворним підземним об’єктом". Про площу приміщення поки не йдеться. Зате відомо, що верхній поверх "бункера" розташовані на глибині близько 2,5 м під землею, а висота кожного поверху – 1,8 метра.  Як досліджуватимуть знайдений "бункер", поки що вінницькі науковці не вирішили.

Намальовано про Вінницю багато, зате мало "вишито". Студенти педуніверситету вирішили це виправити і вишили книгу про своє місто. Серед студенти та викладачі вишили хрестиком фотозону "Дерево життя", яку презентують під час  фестивалю "Водограй". І хай хто скаже, що це все шите білими нитками! Різними шите, різними!

Кропивницький

Вуличне піаніно, видно, намуляло очі кропивницьким хуліганам. Ну а що: що робити – не знають, а воно стоїть! Тож невідомі "покращувачі" зняли з інструменту кришку. Активісти кришку знайшли та встановили, піаніно повністю функціонує, а от навіжених вандалів поки ще шукають.

Зате в одному з магазинів хутра у Кропивницькому оселився сірий кіт. Іноді пухнастий лежить на підвіконні у вітрині магазину, ніби напрошуючись на почуханики. Кіт щодня покращує настрій перехожим кропивничанам, а когось, можливо, надихає на придбання чергового хутряного виробу.

 

Полтава

Полтавці так просто не здаються. Це на тижні довів власник одного кіоску з фаст-фудом, який комунальники збирались демонтувати. У МАФі зачинилася працівниця, яка перешкоджала роботі комунальників, тому вони вимушені були зламати двері. Після цього працівниця вийшла, а замість неї у кіоску "забарикадувався" власник споруди, який відмовився  виходити попри вмовляння комунальників. На додачу він вирішив "добити" комунальників, викликавши поліцію і написавши заяву про пошкодження його власності. У відповідь Іспекція з благоустрою поскаржилася правоохоронцям на перешкоджання законному демонтажу споруди. Полісмени зібрали заяви, проте власник так і не вийшов з МАФу, тому демонтувати його поки що не вдалося. Кажуть, що Полтава тиха і мирна, але це не правда. Життя тут вирує на повну.

Зате скандальний кіоск "Коффішка", що у самісінькому центрі міста, пообіцяли прибрати з вулиці Соборності до Дня міста, 23 вересня. Тим, хто прикипів серцем до кавових напоїв саме з цього кіоску, сумувати не доведеться – "Коффішку" перенесуть у інше місце, теж у центральній частині міста. Правда, куди саме, поки не ясно. Власнику запропонували декілька варіантів, однак вони його поки не влаштовують, тому процес з перенесенням "Коффішки" затягнувся з до вересня. У разі, якщо власник так і не дійде компромісу з владою, інспекція з благоустрою демонтує кіоск.

Чого лише не трапляється у маршрутках на Полтавщині. У Кременчуці у водія міжміської маршрутки трапилася гіпоглікемічна кома (занижений рівень цукру в крові). Пасажирам довелося самим зупиняти транспорт, коли водій не відреагував на зауваження, проїхав на червоне світло і ледь не збив дитину. Одній дівчині вдалося натиснути на гальмо. Дякувати Богу, ніхто з пасажирів маршрутки не постраждав.

Хмельницький

Гарні зміни чекають на фортецю у Меджибожі. Тут проводять протиаварійні роботи мосту та брами. В планах – відновити перекидний міст та зміцнити муровану основу головного в'їзду до фортеці. Доступ до брами буде через "підйомний міст", так, як він був до початку ХІХ століття.

І якщо львів’янам доводиться терпіти карантин через скажену лисицю, то на Хмельниччині потерпають через гусінь. Через епопею з нашестям гусені навіть вводять карантин у місті Старокостянтинів, а у Городку залучатимуть для обстеження спеціалістів. Такий він, американський білий метелик – на перший погляд звичайна собі гусінь, а на ділі небезпечний. Особливо для горіхів та кленів.

Тернопіль

Коли українська душа просить свята, то на столі має бути борщ. І тоді свято настає само собою. Під час фестивалю борщу "Борщ’їв-2019" на Тернопільщині відбувся майстер-клас з приготування національної страви. Гран-прі за найсмачніший борщ отримало село Кривче, а перше місце вибороли майстри борщу з села Сапогів. Це наводка для тих, хто полює на найсмачніший український борщ.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme