Чим особлива закарпатська вишиванка

У третій четвер травня українці святкують День вишиванки

Чим особлива закарпатська вишиванка…

Про особливості закарпатської вишиванки, символіку традиційних орнаментів розповів директор Закарпатського музею народної архітектури та побуту Василь Коцан, повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на Uzhinform.

Закарпаття – одна з небагатьох областей, яка може великою різноманітністю локальних варіантів вишивки. Як одягової, так вишивки інтер’єрного призначення. Чим характерна саме закарпатська вишивка? Тим, що у ній поєднано народні традиції не тільки українців, а також багатьох нацменшин, які тут проживали впродовж багатьох століть. "Найдавніші кольори, які використовувалися у вишивці – це природні кольори. Білий, чорний, або сірий. Використовували природню сировину. Це є конопляні, або лляні нитки, вовняну пряжу. В залежності від цього і були природні кольори. На весільних сорочках парубків поширеним орнаментом були сердечка. Означали кохання. На дитячих сорочках дітей, які часто хворіли зображали жолуді. Сорочки, які носили у Піст, обов’язково на них мав бути фіолетовий колір", розповів директор музею.

Якщо говорити про традиційну закарпатську сорочку, збереглися традиційні подібні довгі сорочки. Додільні сорочки. Найбільше їх збереглося у Хустському, Іршавському, Тячівському районах. "Перед нами сорочка із Хустського району. Це долина річок Тереблі і Ріки. За вишивкою на рукаві на жіночій сорочці на Закарпатті можна було визначити з якого району походить жінка. Можна було визначити навіть село", зазначив Василь Коцан.

Читайте також: Як вишиванка береже генетичний код закарпатців

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme