Легендарну 128-му готують штурмувати Кримські гори

Гірсько-піхотну бригаду планують переформувати в гірсько-штурмову

Легендарну 128-му готують штурмувати Кри…

Про це заявив начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко. Урядник переконаний, що переформатування треба робити. Правда, аргументи прозвучали не те, щоб не переконливі, але якісь дуже дивно-ностальгічні. Муженко згадав, що і сам "свого часу проходив 3 роки службу ще в Радянській армії, у військах Закавказького округу, саме в одному з гірських батальйонів". Так що, зрезюмував очільник Генштабу, навички та певні вміння – є. І "контрольний" – навіть був розряд з альпінізму.

Безумовно, це чудово, що людина, яка ініціює якусь справу, знається на специфіці того, що ініціює. Але асоціації, які викликала інформація Муженка, дещо спантеличили: згадалися любителі та "розрядники" антиалкогольної кампанії, великого тенісу, хокею, біганню пеньками і так далі. Відомо, чим все закінчувалося - йшов "прихильник", помирала справа. Не хотілося б чергового "пшику", особливо, коли йдеться про військових, тим більше, що 128-а уже є гірською. На що вплине зміна характеристики "піхотна" на "штурмова"? Одним словом, depo.ua вирішив "копнути глибше".

Щонайперше, поцікавилися у військовослужбовців 128 бригади, що вони думають з приводу переформатування. Звісно ж, не оминули увагою і офіційну позицію. Останню – з усіма роз’ясненнями, поясненнями та аргументацією – прес-служба пообіцяла представити за кілька днів: серйозна справа не терпить поспішності. Але посил уже відомий – справа потрібна!

Легендарну 128-му готують штурмувати Кримські гори - фото 1

Що ж до "рядових" вражень, то вони також мало чим відрізняються від офіційної. Бійці – "за", правда, з деякими зауваженнями та побажаннями.

До прикладу, Іван Белецький важає, що справа не рушить з місця, якщо не буде вирішено питання матеріальної бази.

"У Закарпатті, де постійний пункт дислокаціі бригади, колись проводились такі навчання. Місця для цього на полігонах є. В червні 2014, ми індивідуально запрошували на полігон фахівця ("гражданського"), який нас навчав альпінізму. Та це не була загальна практика. Важливо залучити фахівців, що знаються на військовому альпінізмі. Мій друг служить у Французькому Легіоні, і цей вид підготовки в них на дуже високому рівні. Треба переймати знання і запрошувати фахівців. Головне - матеріальна база. Вона - все, без неї переформатування - пусті слова. В альпінізмі, як ніде, потрібна найвища якість всіх речей. Відповідно і ціна буде космічна. Тому, мріємо)). А потреба є".

Легендарну 128-му готують штурмувати Кримські гори - фото 1

Вадим Ворона також підтримує ідею, правда не бачить сенсу переформатовувати всю бригаду.

"Думаю, справа необхідна, але для більшої ефективності варто створити у бригаді спецпідрозділ. Переконаний, що професійно (якщо ми дійсно говоримо про високу професійність) цьому можуть навчитися тільки контрактники. А Карпати – це ідеальні умови для навчання".

Петро Білян переконаний, що зміна статусу свідчить про визнання бригади потужною одиницею.

"Теоретично статус "штурмової" повинен означати збільшення грошового забезпечення, посилення новою технікою, але разом з тим більші вимоги до особового складу. Це практично рівень високомобільних військ, з тією різницею, що штурмова бригада може мати важку артилерію, танкові підрозділи і т.д. В цілому це свідчить про визнання бригади потужною бойовою одиницею, здатною вирішувати складні завдання на фронті. Дуже багато буде залежати від того чи буде бригада отримувати нову техніку. Взагалі гірська підготовка це була специфіка бригади, її спеціалізація. Зокрема, 15 гірсько-піхотного батальйону, там до війни контрактники мали спеціальну альпіністську підготовку. Плюс на полігонах бригади в Закарпатті є всі умови для гірської підготовки. Тут якраз все логічно. Інша справа, що за 2 роки війни бригада набула різноманітного досвіду ведення бойових дій, але не в горах".

До речі, саме у Карпатах перевіряли свою майстерність бійці батальйону особливого призначення "Київ-2", які влітку провели висадку десанту на гору Говерла. Це були перші такі навчання українських силовиків.

Чи народяться у 128-ій справжні альпіністи - фото 1

Складність стрибків полягала в тому, що майданчик для приземлення - порівняно невеликий. Стрибки можуть здійснювати тільки професійно підготовлені парашутисти. У групу спецназу ввійшли також військові альпіністи. Відпрацьовувалося прикриття десантників і наступний спуск з вершини. До речі, підсумовуючи результати навчань, прес-служба повідомила: "Надалі планується проводити такі навчання регулярно і залучати інші підрозділи для виконання бойових завдань в умовах Кримських гір".

На цьому місці ставимо трьохкрапку. Офіційні подробиці того, про що цивільним можна знати, - згодом... Як і коментарі фахівців та розповіді про досвід армій світу.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme