Чи бути на Закарпатті "найкривавішому фестивалю"

Протягом кількох тижнів тривають суперечки щодо фестивалю різників у селі Геча на Берегівщині

Чи бути на Закарпатті "найкривавішому фе…

Фестиваль різників-гентешів, який вже є традиційним, запланували цьогоріч провести наприкінці січня, пише Depo.Закарпаття.

Однак на цей раз організаторам спокою не дають зоозахисники-вегетаріанці. Активісти, яким шкода "жертв", склали петицію і відправили її губернатору Закарпаття Геннадію Москалю та голові села Геча Андрію Мештеру. У петиції навіть був зворушливий віршик про свиней:

"Пролетіло життя мов хвилина
Добрим словом ніхто не зігрів,
Що ти бачила, бідна скотина,
Лиш корито та засраний хлів.

І тоді, мов обрікши на муки,
Хтось встромив в твоє серце ножа
Ти збагнула, що люди тварюки,
І твоя відлетіла душа.

Ти далеко тепер, моя бджілко,
У своїм, у свинячім раю,
Я ж на кухні сиджу, п’ю горілку
І тебе потихеньку жую"

Закарпатці, у свою чергу, вкотре почали обговорювати доцільність і гуманність "кривавого" фестивалю. Не оминули увагою і поезію про свиню.

Чи бути "найкривавішому фестивалю" на Закарпатті: краяни сперечаються про доцільність розваги - фото 1

Загалом думки краян розділилися. Хтось вважає цілком природнім проведення таких розваг, інші - проти того, аби з забою тварин робили масове видовище.

Чи бути "найкривавішому фестивалю" на Закарпатті: краяни сперечаються про доцільність розваги - фото 2

Чи бути "найкривавішому фестивалю" на Закарпатті: краяни сперечаються про доцільність розваги - фото 3

Зоозахисники і далі активно виступають проти проведення фестивалю. Днями активісти передали відкритого листа до Адміністрації Президента, Верховної Ради та Генерального Прокурора з вимогою заборонити проведення "Міжнародного конкурсу різників".

Така категорична позиція захисників тварин сподобалась не всім. Так, ужгородець Олександр Маріаш у своєму блозі написав: 

"Фестиваль гентешів у Гечі - наша традиція, і вона достойна такої ж поваги, як і всі інші. А от категоричне несприйняття відмінних від тебе - це якраз і є середньовіччя. Ми тут, на Закарпатті, давно вживаємо свиней у їжу, і, так! - це культ. Забороняти та вішати тавро на всіх, хто вас оточує – не найкращий спосіб підсадити когось на ваші цінності та спосіб життя. Покажіть приклад - організуйте альтернативний фестиваль, проводьте освітню роботу. Але не кричіть вже на кожному кроці "вбивці", "масове вбивство" тощо".

Чи бути "найкривавішому фестивалю" на Закарпатті: краяни сперечаються про доцільність розваги - фото 4

Чи бути "найкривавішому фестивалю" на Закарпатті: краяни сперечаються про доцільність розваги - фото 5

Чи бути "найкривавішому фестивалю" на Закарпатті: краяни сперечаються про доцільність розваги - фото 6

Чи бути "найкривавішому фестивалю" на Закарпатті: краяни сперечаються, чи потрібні такі розваги - фото 7

Голова села Геча Андрій Мештер ще раніше оприлюднив на своїй сторінці у соцмережі програму фестивалю, а також зазначив, що не бачить жодних причин для скасування запланованих заходів. Він підкреслив, що має всі необхідні документи для проведення фестивалю, в тому числі буде забезпечений ветеринарний сертифікат, а тварин вирощують та забивають згідно зі стандартами ЄС.

Мештер переконаний, що захід плекає ті традиції, які присутні у житті кожного європейського народу. Туші обробляють і угорці, і словаки, і французи, і румуни, і українці.

У той же час голова села додає: "Звертаємо увагу відвідувачів заходу, що малолітніх дітей на забиття свиней не допускати"

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme