Червнева негода: Як велика вода нищить цілі райони у Карпатах

Дощі наробили лиха у Західній Україні. Гірські ріки стають повноводними і виходять з берегів. Водою затопило угіддя і житлові будинки

Інтенсивні, зливові опади наробили вже чимало біди в Західній Україні.

Негода в Івано-Франківській області

Небезпечна і загрозлива ситуація зараз на Прикарпатті. За інформацією рятувальників, найбільше в Івано-Франківській області постраждали Верховинський, Косівський, Рожняківський райони. Випало до 70% місячної норми опадів. Це спричинило потужні потоки, які на своєму шляху руйнували дамби, мости і переходи. Дністер розлився майже на 7 метрів – це рівень руйнівної стихії 2008 року.

Станом на ранок 24 червня, підтоплених населених пунктів більше 200. До 29 селищ немає проїзду. За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, який разом з прем’єром Денисом Шмигалем прибув у зону природного лиха, в Івано-Франківській області від стихії загинуло три людини, одна зникла безвісти.

Загалом зруйновано 110 км автодоріг, 1 850 м берегоукріплень та 90 мостів у Івано-Франківській області. Пошкоджено 429,7 км автодоріг та 130 мостів в Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій областях. Порушено транспортне сполучення із 34 населеними пунктами.

Фото: УДСНС в Івано-Франківській області

Напередодні з’явилося відео, як затопило найпопулярніший в Україні гірськолижний курорт Буковель. Стихія перетворила вулиці на ріки.

Відео: Dana Bohdanivna/YouTube

Відео: Video Hub/YouTube

Сама ж дорога на Буковель була вже у двох місцях зруйнована та заблокована: на дорозі між Яремче та Микуличином стався зсув ґрунту, а в Татарові річка підмила дорогу. У самому Микуличині теж розлився потічок.

Відео: Galka/YouTube

У мережі опубліковано відео, як у Яремче жінка з дітьми йде зруйнованою дорогою. Дорога починає зсуватися практично під ногами.

Відео: Іванна Додяк/Facebook

У соцмережах протягом останніх кількох днів публікують жахаючі кадри стихії. Моторошним є відео ріки Чорний Черемош.

Відео: Yaroslav Zelenchuk/Facebook

Неймовірно бурхливим став і водоспад Пробій в Яремчі.

Відео: Alina Gura/Facebook

У Верховині через два зсуви зникло озеро Криве. 

Фото: Яніна Лучейко

Це озеро утворилося в липні 2008 року внаслідок гірського обвалу північно-західної частини гори Магурка. Тоді обвал перекрив гірський потік Кривець. За короткий час вода заповнила долину потоку і утворила гірське озеро у формі латинської S. Воно було дуже мальовниче.

На другу половину дня, 24 червня, очікується покращення погодних умов. У деякий районах негода вщухає, місцеві жителі та рятувальники борються з наслідками.

Відео: УДСНС в Івано-Франківській області

Негода в Закарпатській області

У Закарпатській області станом на ранок, 24 червня, ситуація менш катастрофічна. Внаслідок зливових дощів та підняття ґрунтових вод на території Рахівського району Закарпатської області підтопило70 дворогосподарств. Рятувальники ДСНС всю ніч працювали над ліквідацією наслідків підтоплень. Станом на 7:00 відкачано понад 21 тис куб. м води із 20 підвальних приміщень житлових будинків, з інших вода зійшла самоплином.

Залишаються підтопленими 40 га пасовищ між населеними пунктами Сокирниця та Стеблівка Хустського району.

Рух автошляхом державного значення Н-09 Мукачево-Рогатин в межах Рахіського району на всіх раніше підтоплених ділянках відновлено. Рух автотранспорту на ділянці автошляху Мукачево-Рогатин між населеними пунктами Кваси – Ясіня, поблизу присілка Кевелів Рахівського району, через руйнування дорожнього покриття здійснюється по одній смузі.

Фото: УДСНС України в Закарпатській області

Окрім того продовжують працювати й аварійні бригади РЕМ, які ліквідовують наслідки знеструмлення у с. Синевирська Поляна та с. Свобода Міжгірського району, де внаслідок значного підняття рівня води в р. Теребля відбулось пошкодженя  п’яти електричних опор.

Фото: УДСНС України в Закарпатській області

Керівництво області, рятувальники та водники моніторять з повітря гідрологічний стан річок на Закарпатті та інспектують наслідки негоди, що пройшлася Рахівщиною.

Станом на 6:00 годину ранку, 24 червня, за даними автоматичних гідрологічних станцій, загроза подальшого паводку на Закарпатті минула, річка Тиса "заспокоїлася", паводкова хвиля впала до першого ступеня загрози. 

Читайте також: Червневі зливи: Як Закарпаття пручається негоді (ХРОНІКА)

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття