ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Часткова вина за смерть прикордонника на Закарпатті лежить на Верховній Раді, - Москаль

Голова Закарпатської ОДА зазначає, що різкий сплеск контрабанди відбувся в 2012 році – одразу після того, як Верховна Рада скасувала кримінальну відповідальність за контрабанду товарів

Depo.
19 листопада 2018 15:23
ФОТО: depo.ua

Про це Геннадій Москаль заявив на своїй офіційній сторінці, пише Depo.Закарпаття.

Сьогодні на Хмельниччині ховають начальника відділу прикордонної служби "Ділове" майора Вадима Березинського, котрого під час інциденту на українсько-румунському кордоні в ніч на минулу п'ятницю переїхав автомобілем контрабандист.

Висловивши щирі співчуття рідним і близьким Вадима Березинського, котрий загинув, виконуючи свої службові обов'язки, Москаль наголосив, що часткова вина за смерть прикордонника лежить на Верховній Раді України. "Різкий сплеск контрабанди відбувся в 2012 році – одразу після того, як Верховна Рада за ініціативою Портнова (керівник одного з управлінь Адміністрації президента часів Януковича) та Калєтніка (голова Держмитслужби України періоду Януковича) скасувала кримінальну відповідальність за контрабанду товарів. З тих пір виникла дуже дивна ситуація – у всіх наших сусідів (а територією Закарпаття проходить державний кордон України з чотирма країнами Євросоюзу) за контрабанду передбачена кримінальна відповідальність, і тільки ми притягуємо контрабандистів до адміністративної відповідальності – штрафу з конфіскацією контрабандних товарів та засобів їх переміщення", - зазначає Москаль.

Губернатор нагадав, що кілька тижнів тому в Угорщині засудили групу українських громадян, котрі займалися контрабандою сигарет, – кожен із них отримав аж до 9 років реального ув'язнення. І такі приклади непоодинокі. "Натомість Україна після символічного штрафу з конфіскацією товару чи автомобіля відпускає контрабандистів на волю, після чого вони знову займаються своїм "бізнесом". У нас є мешканці Закарпаття, котрих понад сто разів затримували за контрабанду сигарет! Ми неодноразово зверталися до Верховної Ради з проханням повернути кримінальну відповідальність за контрабанду хоча би підакцизних товарів (насамперед сигарет). Влітку цього року відповідний законопроект підготував і Кабмін України", - підкреслює Москаль.

Голова ОДА переконаний, що, якщо контрабандист знатиме, що може отримати реальний строк, він тричі подумає, чи варто йому везти сигарети. "Однак ні наші пропозиції, ні законодавча ініціатива Кабміну, на жаль, так і не знайшли підтримки у Верховній Раді", - наголошує Москаль.

Нагадаємо, що майора Вадима Березинського на українсько-румунському кордоні в ніч на минулу п'ятницю переїхав автомобілем контрабандист. На жаль, травмований прикордонник помер у лікарні.

Суддя Ужгородського міськрайонного суду ухвалив рішення про тримання підозрюваного під вартою протягом 60 днів без права внесення застави для 34-річного підозрюваного Івана Магея, мешканця Рахова.

Більше про життя Прикарпаття та Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook