UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Бюджети об'єднаних територіальних громад Закарпаття торік зросли

В ОТГ, які вже не перший рік є на прямих міжбюджетних відносинах з державним бюджетом, показник зростання власних надходжень у порівнянні з 2017 роком є суттєво вищим середнього по області 

Про це розповіла консультант з бюджетних питань Закарпатського РВ АМУ Юлія Траньович, пише Depo.Закарпаття з посиланням на "Про Захід".

У 2018 році до місцевих бюджетів Закарпатської області надійшло 4 453,4 млн грн податків, зборів та інших власних доходів. 14,9% надходжень зосередилися в обласному бюджеті, 38,8% – бюджети міст обласного значення, 39,9% – районні бюджети та 6,5% – бюджети об'єднаних територіальних громад.

В ОТГ, які вже не перший рік є на прямих міжбюджетних відносинах з державним бюджетом, показник зростання власних надходжень у порівнянні з 2017 роком є суттєво вищим середнього по області (18,4%). Так, у Полянській ОТГ власні ресурси за рік зросли на 29,2%, Вільховецькій – 28,9%, Тячівській – 19,7%. Збільшення власних ресурсів бюджетів наймолодших ОТГ є значно вищим, оскільки на відміну від 2017 року їхні надходження поповнював і податок на доходи фізосіб, що спрямовувався на виконання нових для громад повноважень.

Найбільше зросли доходи Перечинської громади – у 3,3 рази, і склали 50,5 млн грн. 70% обсягу власних доходів складають надходження з ПДФО. На місцеві податки і збори припадає 22,1%. До бюджету Іршавської ОТГ у 2018 році надійшло 49,7 млн грн, що у 2,9 рази більше показника попереднього року. Основними наповнювачами бюджету є також ПДФО (62,4%), місцеві податки і збори (15,4%), а також акциз на пальне (11,8%).

Власні доходи Баранинської громади у 2018 році склали 49,2 млн грн, що на 33,9% більше 2017 року. Така різниця у зростанні надходжень відносно інших громад, що є перший рік на прямих міжбюджетних відносинах з держбюджетом, в першу чергу пов'язане з тим, що в бюджеті Баранинської ОТГ ПДФО складає тільки 21,8%. А найбільша частка надходжень припадає на акциз на пальне – 39,5%. Місцеві податки і збори складають 17,4% загального обсягу власних доходів.

Також варто відмітити, що завдяки утворенню ОТГ громадами залучено з державного бюджету майже 16 млн грн субвенції на формування інфраструктури. Ці кошти використані на 99,9%. Повністю освоєно субвенцію Полянською, Іршавською та Перечинською ОТГ.

Нагадаємо, за словами голови Закарпатської ОДА, ОТГ, що включають по кілька сіл, створили бюрократичні апарати, які за чисельністю вдвічі більші за апарати райдержадміністрацій

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme