Був чи не був хабар для Русанюка: Москаль провів розслідування

На переконання голови Закарпатської ОДА, голова Виноградівської РДА не міг отримати хабаря від начальника управління освіти, оскільки приватний підприємець нікому не давав жодних відкатів

Обласна державна адміністрація проводить власне службове розслідування інциденту з "викриттям" голови Виноградівської райдержадміністрації Михайла Русанюка, пише Depo.Закарпаття з посиланням на офіційний сайт Геннадія Москаля.

Отже, 26 липня цього року Москаль видав розпорядження, яким зобов'язує голову Виноградівської РДА Михайла Русанюка відрядити на стажування в Тячівську та Іршавську РДА начальника управління освіти Юрія Свища, з метою набуття практичних умінь і навичок щодо виконання обов'язків на займаній посаді. Розпорядження викликане колективними зверненнями директорів шкіл Виноградівщини про масові зловживання Свища.

Як повідомила Тячівська РДА, 1 серпня Свищо прийшов у Тячівську РДА, пробув там до 11-ї години, після чого самовільно покинув місце стажування й жодного разу на нього не з'явився.

Москаль також зауважує, що ще 3 липня Свищо написав заяву начальнику управління захисту економіки в Закарпатській області Іванківу про те, що Русанюк вимагає від нього гроші за фінансові операції управління освіти, молоді та спорту, які надалі має передавати своєму першому заступнику Костелебі-Веремчук. Ця нелогічна за змістом заява з'явилася ще за два тижні до того, як Свищо особисто уклав шість договорів про купівлю товаро-матеріальних цінностей із фізичною особою-підприємцем Снігуром, мешканцем Львова (договори укладені 17 липня). При цьому Снігур дав правоохоронцям чіткі показання, що нікому ніяких "відкатів" при реалізації товарів не давав, хоча Свищо особисто просив його віддати певну частину грошей.

2 серпня, коли відбулася "спецоперація", Свищо офіційно перебував на лікарняному. Він очікував Русанюка біля РДА вранці, коли той приїде з дому на роботу, а за кілька хвилин до початку "спецоперації" втік, що бачили багато свідків.

Найважливіше, як підкреслює Москаль, питання, звідки Свищо взяв 8 тисяч гривень для хабаря Русанюку, якщо підприємець Снігур не давав йому жодних "відкатів"? Це не могли бути особисті гроші Свища, оскільки в декларації він не вказав готівкові кошти, а зарплата в нього зовсім невелика. Так, у травні Свищо отримав 3.895 грн. зарплати, у червні 5.585 грн. а в липні 5.361 грн. Із цих коштів він міг ледве зводити кінці з кінцями, а не те, що зекономити 8 тисяч. Очевидно, що підкинутий в автомобіль Русанюка "хабар" – це гроші, що виділяються на оперативні витрати Нацполіції України. На руках голови РДА не виявили слідів речовини, якою мітять купюри, а на купюрах немає відбитків пальців Русанюка. "

"Те, що "викриття" голови Виноградівської РДА – груба провокація, в облдержадміністрації, як і в цілому на Виноградівщині, ніхто не сумнівається. На жаль, конкурсний прийом на роботу виявився не найкращим способом підбору професіоналів. Грубі прорахунки в провокації проти голови Виноградівської РДА допустили як представники УЗЕ, які потрапили на роботу за конкурсом, так і Ю.Свищо, котрий також переміг у конкурсі на посаду начальника управління освіти, науки і спорту РДА", - зазначає Москаль.

Нагадаємо, голова Виноградівської райдержадміністрації затриманий у порядку статті 208 Кримінальногопроцесуального кодексу України. Правоохоронці встановлюють осіб з числа посадовців РДА, які також можуть бути задіяні у корупційних схемах.

Як усе було, читайте в хроніці: Справа Русанюка: Хто перший з'ясує, брав голова Виноградівської РДА хабар чи ні

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття