В Ужгороді продовжується "епопея" навколо забудови території біля драмтеатру

У міськраді переконані, що біля обласного закарпатського музично-драматичного театру ім. братів Шерегіїв територія має залишатися вільним від забудови громадським простором

В Ужгороді продовжується "епопея" навкол…

Про це Depo.Закарпаття повідомила прес-служба міськради.

Закарпатський окружний адміністративний суд прийняв поставу, за якою відкрито виконавче провадження з вимогою визнати протиправною відмову Ужгородської міської ради зареєструвати декларацію про початок будівельних робіт на зведення у провулку Мостовому біля облмуздрамтеатру офісних приміщень з підземним паркінгом.

Постанова суду стосується однієї (поз.1) із трьох земельних ділянок, які продали з аукціону у 2009 році, і належить громадянину Р.Юрсі. У 2015 році, за попередньої каденції керівництва містом, управлінням містобудування та архітектури надано містобудівні умови та обмеження забудови на будівництво офісних приміщень із підземним паркінгом на 40 місць.

Наприкінці літа 2016 року для початку будівництва біля драмтеатру зрубали ялинки, проте 2 вересня члени виконкому міськради прийняли рішення про скасування надання містобудівних умов та обмежень щодо цієї забудови. Відділ ДАБК Ужгородської міської ради відповідно до рішення виконкому скасував декларацію на початок виконання будівельних робіт.

Незадоволені власники оскаржували ці та інші рішення в судах, а міська влада продовжувала відстоювати принципову позицію щодо неприпустимості забудови. "Ми будемо продовжувати принципово відстоювати думку більшості ужгородців, що біля обласного закарпатського музично-драматичного театру ім. братів Шерегіїв територія має залишатися вільним від забудови громадським простором", – наголосив на прес-конференції, яка выдбулась вчора в Ужгородській міськраді, мер міста Богдан Андріїв.

Як зазначив керівник управління правового забезпечення Ужгородської міської ради Віталій Пекар, з травня 2018 року відкрито кримінальне провадження про незаконне вибуття цих земель із комунальної власності. З огляду на останнє рішення суду є реальна загроза забудови цієї ділянки, тому Андріїв сьогодні підписав заяви до слідчого Нацполіції про залучення Ужгородської міської ради як потерпілої сторони у кримінальному провадженні та про накладання арешту на цю та суміжні 2 земельні ділянки у провулку Мостовому.

Начальник управління державного архітектурно-будівельного контролю Олександра Зотова на прес-конференції також відзначила, що виконавче провадження за рішенням суду не може бути виконано, оскільки не передбачено законодавством відновлення з будь-яких причин скасованих декларацій.

Нагадаємо, у жовтні 2016 року, щоб зупинити будівництво на викупленій земельній ділянці в центрі Ужгорода, міська рада на позачерговому, терміново скликаному засіданні виконкому скасувала містобудівні умови та обмеження забудови цієї земельної ділянки.

Ужгородська міськрада запропонувала викупити ділянки перед драмтеатром, однак власники земельних ділянок біля Закарпатського драмтеатру відмовилися від пропозиції влади.

Читайте також: Протистояння "новому": Чому Ужгород втрачає шанс на порятунок історичної спадщини

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook