UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Екологи стурбовані, що безсніжна зима несе серйозні загрози водоймам

Безсніжні зими не йдуть на користь ні одному з видів

Екологи стурбовані, що безсніжна зима не…

Про це Depo.Закарпаття повідомила пресслужба Національної екологічної ради України.

В Україні за останні чотири роки спостерігається катастрофічне маловоддя. Водойми наповнюються максимум на 70% від норми, а подекуди ще менше. Це призводить до зміни їх гідрологічного циклу. А так само сприяє інтенсивному забрудненню. Дозволені скиди забруднених (вторинних, очищених і слабо очищених) вод розраховуються виходячи з наповнюваності водойми на 100%. Тому умовно "неповні" водойми забруднюються ними сьогодні надміру. 

У 2019 року в вітчизняні водойми було скинуто понад 2 млрд куб м різних стоків. З них 1/3 це неочищені. В результаті в 2019 році загинули всі або майже всі водні живі ресурси в 2140 водоймах. 

В Україні 63 тисячі річок, 400 тисяч ставків, 1 100 водосховищ. У нас в країні 1 млн 300 тисяч гектарів прісної води. І в той же час ми значимося як маловодна країна. Маловодність - це одна з причин зникнення малих річок в Україні. За роки Незалежності зникло більше 10 тисяч малих річок. "Все в природі взаємопов'язано. Безсніжна зима вносить свої корективи в природі. Мало того, що це може призвести до скорочення врожаю, а й так само буде завдано удар по всьому харчовому ланцюжку. Весняні розливи сприяли розмноженню комарів та інших комах. Нема розливів - нема й комах, які є кормом для багатьох птахів і водних мешканців", - говорить голова Національної екологічної ради України Олександр Чистяков.

Нагадаємо, що відсутність снігу також призведе до поганого врожаю деяких культур. Сніговий покрив служить джерелом вологи для ґрунту, а також охороняє озимі посіви від вітрів і переохолодження.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"