UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Безпечні Карпати: Як зібрати "гірську" аптечку, щоб не сталося халепи

Вирушаючи у похід горами, одне з золотих правил, яких потрібно дотримуватися, – взяти з собою аптечку, укомплектовану належним чином

Безпечні Карпати: Як зібрати "гірську" а…

Сезон активного пішого туризму в Карпатах стартував давно, але ще не закінчується. І чи не щотижня з’являється кілька новин про трамованих туристів та рятувальників, які вирушають їм на допомогу. Статися у горах може будь-що: чи то витривалість підведе і стане зле, чи невдалий крок і, відповідно, травма ноги зіпсують відпочинок, чи несподіване загострення хронічної хвороби нагадає про себе.

Так, кілька днів днів тому, у День Незалежності, гірським рятувальникам довелось виходити на допомогу туристці, що травмувала ногу під час проходження туристичного маршруту в районі гори Великий Верх Міжгірського району. Повідомлення про це надійшло до Служби порятунку о 16:00, за 2,5 години рятувальники гірського пошуково-рятувального віддідення смт Нижні Ворота дісталися місця знаходження постраждалої. Жінці було надано першу медичну допомогу та доправлено до с. Пилипець, де на неї вже чекали рідні.

До цього закарпатським рятувальникам надійшло повідомлення від колег з Івано-Франківської області про те, що вони потребують допомоги в траспортуванні травмвованої туристки. З’ясувалося, що жінка, під час проходження туристичного маршруту в районі гори Говерла зі сторони сусідньої області, отримала перелом лівої гомілки. 

О 18:20 надзвичайники Ворохтянського гірського пошуково рятувального відділення знайшли та надали долікарську допомогу потерпілій. З огляду на те, що зі сторонни Закарпатської області умови для транспортування туристки були більш сприятливими, вирішили доправляти її до м. Рахів.

У районі гори Говерла закарпатські рятувальники забрали потерпілу та близько першої ночі доправили її до Рахова, де на неї вже чекали родичі. Від госпіталізації потерпіла відмовилася.

А ще днем раніше під час проходження туристичного маршруту с. Дземброня - смт Ясіня, в районі озера Бребенескул Рахівського району, погіршилось самопочуття в туриста 1989 року народження, жителя м. Кривий Ріг. Фахівці гірського пошуково-рятувального відділення м. Рахів дісталися до постраждалого та надали чоловікові першу невідкладну медичну допомогу. Туриста було доставлено до Рахівської ЦРЛ де передано лікарям з попереднім діагнозом – тахікардія.

Подібних випадків – не перерахувати. Тому варто завчасно подбати про здоров’я і мати при собі ті медикаменти, які покращать стан і полегшать час очікування професійної допомоги від рятувальників.

Аптечка повинна бути завжди у похідному рюкзаку, нехтувати ліками і не брати їх у похід у жодному разі не можна. Якщо є хронічні захворювання, то навіть і думки не може бути про те, щоб відправитися в похід без необхідних медикаментів. 

Перш за все, треба добре продумати, як упаковувати ліки. Аптечка у поході не повинна бути занадто важкою. Варто відмовитись від скляної тари, за можливості перелити потрібні рідини в пластикові пляшечки. Контейнер повинен бути жорстким (підійде пластиковий ящик) і непрозорим, аби ліки не боялися сонячного світла і зовнішніх механічних пошкоджень. Якщо ж аптечка нежорстка, то варто дуже ретельно упакувати флакони і стежити за тим, щоб їх не прим’яти.

Аптечка повинна має бути захищеною від води. Також варто прокласти шматком якісного поролону – тоді, наприклад, ампулам не будуть страшні падіння. Не варто брати у похід упаковку від ліків – це зайва вага у рюкзаку. 

Щодо групової аптечки, то вона повинна складатися особливо ретельно. Склад її визначається, виходячи з кількості учасників і тривалості шляху. Варто одразу скласти чіткий список того, що у ній є, і вкласти його у контейнер або пакет з ліками. На кожному препараті бажано написати термін його придатності, симптоматику прийому: це дуже допоможе тим, хто не стикався з тією або іншою медичною проблемою.

Перш за все, в аптечці повинні знаходитися засоби для надання екстреної допомоги, а саме:

- Перев'язувальні матеріали
- Пластир звичайний і бактерицидний
- Йод або зеленка
- Перекис водню
- Еластичний бинт
- Жарознижуючі препарати
- Антибіотики
- Засоби проти діареї і печії
- Серцеві засоби
- Болезаспокійливі
- Антиалергенні препарати
- Пантенол, сонцезахисний крем (в сонячний літній день це дуже важлива річ в горах, бо інтенсивність ультрафіолетового випромінювання там вища, ніж на рівнині, і отримати сонячні опіки дуже просто).

Усе це лише найнеобхідніший мінімум, причому для абсолютно здорової людини. Якщо ж є якісь хронічні захворювання, то навіть в тому випадку, якщо вони давно не давали про себе знати, обов’язкво треба взяти з собою відповідні ліки. Іноді від зміни клімату, збільшення навантажень, харчування незвичною їжею хронічні хвороби про себе нагадують. Тож не варто легковажно псувати відпочинок собі та іншим.

Індивідуальна аптечка – це той список препаратів, який повинен мати при собі кожен турист групи. Кожна людина має підлаштувати склад її під себе. Індивідуальний набір завжди повинен бути в доступному місці.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme