Без вітряків: Якою величною і неприступною є полонина Боржава

Дискусії щодо того, чи треба забудовувати одну з найгарніших та найвисокогірніших карпатських полонин вітряками, точиться вже не перших рік

Без вітряків: Якою величною і неприступн…

Фото ще не "завітрякованої" полонини Баржава опублікували у спільноті "Клуб піших туристів", повідомляє Depo.Закарпаття.

Боржавський проект передбачає будівництво 34 вітрогенераторів загальною потужністю 120 МВт на території п'яти сільрад у Воловецькому та Свалявському районах Закарпатської області. Планується побудувати електричну підстанцію ПС 35/110 кВ "ВЕС Воловець", три розподільних пункту і підземну лінію електропередачі напругою 35 кіловольт і 110 кіловольт.

Плани інвестора зустріли опір з боку екологів. Вони вказують, що полонина Боржава - це унікальна природна територія, яка є місцем існування рідкісних червонокнижних видів рослин і тварин, має статус міжнародної природоохоронної території, що входить в Ізумрудну мережу і охороняється Бернською конвенцією про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі. Над Боржавою проходить міграційний шлях журавлів, лелек, луней, шулік тощо, тут зустрічаються різні види кажанів. Зведення вітрової електростанції може привести до травмування і загибелі птахів і кажанів від лопатей вітрогенераторів.

Також від будівельних робіт буде знищено частину рослинного покриву, пошкоджений грунтовий покрив, рельєф території і хід природних процесів.

Читайте також: Битва з вітряками: Чи стане для закарпатців захист полонини Боржава марною справою

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme