UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Не завжди з конкретикою, але всюди з впевненістю: Бондаренко розповів, як житиме область "за нього"

Голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко на першій прес-конференції поділився враження від двох місяців роботи на посаді та розповів про своє бачення розвитку області

Не завжди з конкретикою, але всюди з впе…

Хорошим приводом для зустрічі назвав Ігор Бондаренко зустріч із представниками ЗМІ той факт, що рівно два місяці тому його призначили на посаду.  "Я працюю на посаді всього два місяці, тож часу глибоко вникнути в усі проблеми краю не було. У роботі з мас-медіа буду використовувати принципи: відкритість, прозорість, не нав’язувати власну точку зору. Дотримуватися їх прошу й вас. Якщо я щось буду робити, на вашу думку, не так як слід – кажіть. Але наводьте конкретні факти. Обіцяю адекватно реагувати на конструктивну критику, - пообіцяв очільник області журналістам. Ті, взявши слова губернатора до уваги, взялися з'ясовувати кілька важливих моментів для майбутнього розвитку Закарпаття.

Формування ОТГ

Зважаючи на те, що Закарпатська область пасе задніх у питанні формування ОТГ, це питання ще довго не буде у числі головних. Наразі, за словами Бондаренка, проект Перспективного плану створення ОТГ в області перебуває у стадії доопрацювання і буде винесений на затвердження на найближчу сесію облради. "Цей план потребує відпрацювань. Сьогодні це виноситься на обговорення. Мають відбутися зустрічі, консультації… Потім я вам все розповім, коли буде якась конкретика", – обрисував тему голова ОДА, не надто конкретизуючи.

"Сміттєва" проблема

Погодившись із тим, що проблема сміття є не просто болючою для нашої області, ба навіть безпекою краю ,Бондаренко запевнив присутніх, що утилізації і переробки сміття обласна влада займається. За його словами, один сміттєпереробний комплекс працюватиме в с. Яноші на Берегівщині, ще один планується збудувати коштом Євросоюзу на Ужгородщині. "Що стосується сміттєзвалищ у селі Яноші, то у нас є таке напрацювання – будується сміття-переробний завод за грантові кошти Євросоюзу. Ми працюємо в цьому напрямку. І там буде перший завод. У планах є побудувати і другий такий завод в Ужгородському районі. Вже є інвестор. Він має бажання інвестувати біля €15 мільйонів".

Щоправда, де саме підібрали місце для заводу на Ужгородщині, очільник області не уточнив. Очевидно, щоб не викликати завчасно спротив місцевих жителів.

Вітряки на Боржаві

Щодо будівництва вітрової електростанції на Боржавській полонині, Бондаренко сказав, що наразі питання вивчає спеціально створена робоча група і остаточне рішення буде прийнято з урахуванням думки місцевих громад в їхніх інтересах. Хоча і нехтувати інвесторами не можна, тому влада шукатиме компромісне рішення. "Я людина, яка прийшла з бізнесу. Спочатку держава надала можливість людям інвестувати. Вони зробили перший крок – сплачують 700 тисяч у рік громаді, зробили дорогу, садочок… Також були підписані всі документи, отримані всі згоди, а тут пройшло два роки і громада "проти". Скажіть, будь-ласка це нормально? А де громада та активісти були раніше? Чому не відбувались зустрічі? Моя точка зору – має бути так, як потребує громада на місці. Боржава – це дійсно перлина нашого краю. І ми маємо зробити так, аби вона була збережена", - зрезюмував голова ОДА.

Аеропорт в Мукачеві

Ужгородський аеропорт без перспективи розвитку. Такі висновки можна зробити зі слів Бондаренка. "Безумовно, зробити аеропорт, який ми маємо бажання зробити і якщо це відбудеться, маємо бажання це зробити в місті Мукачево. Локаційно це доцільно було б зробити саме там. Це буде два аеропорта чи, яким чином – інше питання. Скажу так – нам для Закарпаття потрібен один аеропорт, нам не потрібно два", - сказав Бондаренко.

"Угорське" питання

Зазначивши, що навколо "угорського питання" багато провокацій та спекуляцій, Бондаренко підкреслив, що позиція обласної влади щодо цього питання залишається незмінно державницькою. "У нас мультикультурний край, з угорцями у нас чудові стосунки. Мені дуже не подобається, коли Брензович напередодні виборами піднімає питання Притисянського округу. Угорське питання на Закарпатті — політичне, навколо нього багато провокацій та спекуляцій. Наша позиція як обласної влади щодо "угорського питання" на Закарпатті — державницька. І вона надалі буде лишатися такою" - заявив Бондаренко.

Черги на кордоні

Бондаренко запевнив, що добре знає цю проблему, бо і сам нещодавно стояв на кордоні з дитиною пару годин.  Урядник зазначив, що нагальним для області є питання відкриття нових КПП . "Ми вирішуємо це питання. Ще мають бути додаткові переходи. Ми працюємо над цим. Однак я думаю, що це буде не раніше 2021 року. У 2020 році ми маємо побачити фінансування. Близько місяць тому я доповів президенту про цю ситуацію, і він запевнив мене, що це питання буде обговорюватись і буде рішення" – заявив голова ОДА.

Співпраця з нардепами і нова команда

Розповів голова ОДА і про співпрацю з народними депутатами. Сказав, що всім обранцям від Закарпаття запропонував відкинути політичні "парасольки" і спільно працювати у парламенті та з урядом на благо Закарпаття. Вирішуватиме усі проблеми краю нова команда, яка вже прийшла до влади і продовжує формуватися. "Я подав на затвердження двох заступників. Всі ті люди, які будуть працювати зі мною, напишуть заяви на звільнення і будуть працювати, але якщо не справлятимуться, то буде прийняте відповідне рішення". Прізвища Бондаренко не уточнив. Позиція нових керівників буде державницька. "Пиляти" бюджетні кошти я нікому не дозволю", – наголосив Ігор Бондаренко. 

ФОТО: Пресцентр ОДА

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook