UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Астрономи сфотографували одну з найбільших планетарних туманностей у космосі

Велика хмара газу у космосі утворилася через смерть зірки класу червоний гігант
 

Астрономи сфотографували одну з найбільш…
Фото: Gemini Observatory

Астрономи зробили видовищний знімок драматичної планетарної туманності, розташованої за 6,5 тисяч світлових років від Землі в сузір’ї Циркуль. Газова хмара називається CVMP 1. Вона утворилася в результаті загибелі масивної зірки класу червоний гігант, пише Depo.Закарпаття з посиланням на УНІАН.

Як пише Newsweek, зірка втрачає свої зовнішні шари, створюючи туманність у форму піщаного годинника. Вченим вдалося сфотографувати цю фігуру в космосі. Газ туманності світиться, тому що його пронизає ультрафіолетове випромінювання від гарячого відкритого ядра зірки, що помирає. Це перетворює газові молекули в іони. Іншими словами, випромінювання вибиває електрони. Іони поглинають ультрафіолетове світло, створюючи яскраві кольори, які можна побачити на знімку.



Спостереження вказують на те, що температура центральної зірки сягає 127,8 тисяч градусів за Цельсієм. Але через тисячоліття рештки зірки охолонуть. Тож світло від газів туманності теж згасне. Тоді CVMP 1 стане невидимою. Видання пише, що ця CVMP 1 – одна з найбільших серед відомих планетарних туманностей. Швидше за все, вона містить велику кількість гелію й азоту, що вказує на її наближення до кінця свого життєвого циклу.

Читайте також: До Землі наближається великий астероїд

Нагадаємо, дослідники знайшли корабель, який зник у Бермудському трикутнику майже 100 років тому.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme