Актуально: Як уберегтися від весняної грози (ІНФОГРАФІКА)

Типовим атмосферним явищем для весняної теплої пори року є гроза, під час якої особливу небезпеку становлять розряди блискавки

Про це інформує управління ДСНС України у Закарпатській області, пише Depo.Закарпаття.

Рятувальники нагадують громадянам основні правила безпеки під час грози.

Удома треба зачинити усі вікна та двері, в приміщенні не повинно бути протягу, що як магніт притягує кульову блискавку, тримайтися подалі від електроприладів, антен, проводів – всі вони притягують розряд;

якщо на вулиці: уникати високих дерев, металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева;

якщо у лісі: не ховатися від грози на узвишші, знайти низькі дерева, що стоять поряд, ховатися під одиноким високим деревом небезпечно для життя. Ні в якому разі не бігати і не плавати.

якщо в полі: знайти заглиблення в землі, воно повинно бути сухим – волога земля сильніше проводить електрику; якщо поблизу немає сухого заглиблення, сховатися в мокрій землі, але не лягати в повний зріст.

якщо гроза застала під час прогулянки на велосипеді чи мотоциклі, терміново зупинитися – це небезпечно, коли бути в автомобілі, небезпека не загрожує. Треба зняти всі металеві антени з поверхні машини, які можуть притягувати розряди.

Усі електричні прилади, зокрема мобільні телефони, є своєрідними приймачами для кульових блискавок. Тому в жодному разі не користуватися ними під час грози, негайно їх вимкнути.

Нагадаємо, на Закарпатті оголошено штормове попередження. В області прогнозують дуже сильні дощі, грози, місцями сильні зливи, град.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття