22 грудня - день, коли змагаються світло з темрявою, а вагітні повинні дотримуватися суворих правил

Говорили, що саме 22 грудня ніч є найдовшою, а вдень найхолодніша груднева погода

22 грудня - день, коли змагаються світло…

У церкві 22 грудня вшановується пам'ять святої Анни, яка також відома як мати Богородиці. Анна разом зі своїм чоловіком Іоакимом досить довго не могли зачати дитину. І коли вони вже й зовсім зневірилися, оскільки знаходилися в похилому віці, їм з'явився ангел, який сповістив, що зовсім скоро вони стануть батьками. Вдячні Анна і Іоаким вирішили, що згодом віддадуть свою дочку в храм для служіння Богу. Після того, як ангел оголосив цю новину, у них народилася дочка, яку вони назвали Марією.

Кажуть, що саме на Анну, 22 грудня, стоїть найхолодніша груднева погода. Також на Анну доводиться найкоротший день у році.

22 грудня вважали своїм святом і бджолярі. Уранці вони приходили в бджоляник і читали спеціальні замовляння на здоров'я бджіл. Це допомагало отримати багато меду в наступному році. Без особливої потреби 22 грудня з дому не виходили, особливо ввечері, оскільки вірили, що саме зараз хижі звірі збираються в зграї, і це може становити небезпеку для людини.

Вважалося, що 22 грудня починається справжня сувора зима. У цей день вагітні жінки повинні були дотримуватися суворого посту (в інші дні вони від посту звільняються), уникати будь-яких сварок і неприємностей, не попадатися на очі інвалідам. Були й інші заборони: не можна розпалювати вогонь, в’язати, вишивати, щоб випадково не нашкодити майбутній дитині - вважалося, що розпалений в цей день вогонь може залишити червону мітку на тільці дитини. 

У народному епосі 22 грудня вважали часом, коли борються між собою сили світла і темряви. Предки зверталися до Сонця і славили його, щоб холодні дні скоріше закінчилися. Говорили, що зараз Сонце вмирає і знову відроджується. 

Народні прикмети на 22 грудня

Гарна погода - 31 січня теж буде сонячно

Іній на деревах - буде похмуро під Новий рік

Якщо людина народилася 22 грудня, то в якості талісмана слід носити агат або малахіт

Вагітним жінкам заборонено 22 грудня розпалювати вогонь або виконувати будь-яку роботу - це може нашкодити майбутній дитині

Рясний іній на деревах - буде хороший урожай

Якщо сніг 22 грудня лежить впритул до огорожі, то буде погане літо. Просвіти обіцяють багатий урожай.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"