22 грудня - день, коли змагаються світло з темрявою, а вагітні повинні дотримуватися суворих правил

Говорили, що саме 22 грудня ніч є найдовшою, а вдень найхолодніша груднева погода

22 грудня - день, коли змагаються світло…

У церкві 22 грудня вшановується пам'ять святої Анни, яка також відома як мати Богородиці. Анна разом зі своїм чоловіком Іоакимом досить довго не могли зачати дитину. І коли вони вже й зовсім зневірилися, оскільки знаходилися в похилому віці, їм з'явився ангел, який сповістив, що зовсім скоро вони стануть батьками. Вдячні Анна і Іоаким вирішили, що згодом віддадуть свою дочку в храм для служіння Богу. Після того, як ангел оголосив цю новину, у них народилася дочка, яку вони назвали Марією.

Кажуть, що саме на Анну, 22 грудня, стоїть найхолодніша груднева погода. Також на Анну доводиться найкоротший день у році.

22 грудня вважали своїм святом і бджолярі. Уранці вони приходили в бджоляник і читали спеціальні замовляння на здоров'я бджіл. Це допомагало отримати багато меду в наступному році. Без особливої потреби 22 грудня з дому не виходили, особливо ввечері, оскільки вірили, що саме зараз хижі звірі збираються в зграї, і це може становити небезпеку для людини.

Вважалося, що 22 грудня починається справжня сувора зима. У цей день вагітні жінки повинні були дотримуватися суворого посту (в інші дні вони від посту звільняються), уникати будь-яких сварок і неприємностей, не попадатися на очі інвалідам. Були й інші заборони: не можна розпалювати вогонь, в’язати, вишивати, щоб випадково не нашкодити майбутній дитині - вважалося, що розпалений в цей день вогонь може залишити червону мітку на тільці дитини. 

У народному епосі 22 грудня вважали часом, коли борються між собою сили світла і темряви. Предки зверталися до Сонця і славили його, щоб холодні дні скоріше закінчилися. Говорили, що зараз Сонце вмирає і знову відроджується. 

Народні прикмети на 22 грудня

Гарна погода - 31 січня теж буде сонячно

Іній на деревах - буде похмуро під Новий рік

Якщо людина народилася 22 грудня, то в якості талісмана слід носити агат або малахіт

Вагітним жінкам заборонено 22 грудня розпалювати вогонь або виконувати будь-яку роботу - це може нашкодити майбутній дитині

Рясний іній на деревах - буде хороший урожай

Якщо сніг 22 грудня лежить впритул до огорожі, то буде погане літо. Просвіти обіцяють багатий урожай.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"