15 вагомих міні-причин дізнатися про Закарпаття більше (ФОТОФАКТ)

Жодна екскурсія в Ужгороді не оминає міні-скульптури, що гармонійно вписались у ландшафт міста та розповідають нам про історію, традиції, особливості краю

15 вагомих міні-причин дізнатися про Зак…

Нині місто має такі маленькі пам'ятники: сім'я їжачків, вузлик, зав'язаний у пам'ять про легендарного силача із Закарпаття Івана Фірцака, Швейк, Свободка, кубик Рубика, Ференц Ліст, помічник святого Миколая, «Карпатія», Джон Лорд, Андрій Варгол, сержант Михайло Штранк, рибки, присвячені малому Ужу, Моцарт, Гаррі Гудіні, опришок Микола Шугай, пише Закарпаття depo.ua

Автор ужгородських скульптурок  Михайло Колодко вважає їх дієвими складовими налагодження культурної комунікації між Ужгородом та Європою.

"Словаччина вже має міні копію Гашека Швейка, також її має Чеське містечко-побратим, в Іглаві є копія нашого їжачка. Після відкриття-презентації 23 березня скульптури Гарі Гудіні генеральний консул Угорщини Йожеф Бачкаї посприяв урочистій передачі даного витвору до Будапешту у 7-й район Ержибетварош, де й народився всесвітньовідомий ілюзіоніст. А Зальцбург незабаром отримає Моцарта", - розповів depo.ua Михайло Колодко.

"Наш край багатий переплетінням культур, які століттями тут будувалися. Саме це ми хотіли передати в скульптурі. Не стали робити цього у великих, дорогих монументах. Мініатюра значно дешевша, а, можливо, й цікавіша", - каже Михайло Колодко.

У перспективі - встановлення ще трьох скульптурок. Це буде Міклош Берчені і Крістіна Чакі - останні володарі Ужгородського замку. Позитивні і романтичні персонажі . Подружжя стане першою парною міні-скульптурою в обласному центрі.

Друга - Чонтварі - цікава постать мистецького Ужгорода, міні копія оригінального художника також буде невдовзі презентована. Над зображенням Бартока Бейли автор працює вже близько трьох років. Цьогоріч буде відзначатися річниця пам'яті музиканта, тоді і буде встановлено скульптуру.

Улюбленою міні-скульптурою серед краян та туристів є Свободка. Офіційно вона носить назву "Маяк Ungvar" і присвячується закарпатському флоту. Це найменша статуя Свободи у світі і одночасно найменший діючий маяк. Михайло зазначає, що скульптура окрім естетичної та розважальної функції є ще й дуже символічною та філософською.

Про свободу велику і малу, фінансову й територіальну можна говорити дуже багато. Тож саме ця статуя спонукає замислитися кожного над своєю власною свободою. Та символізм Свободки, вважає скульптор, до кінця не розкритий ще й на сьогоднішній час.

Зараз скульптор разом з товаришами думають, як заселити маленькими постаментами з великою історією цілу область.

Знайти скульптурки в Ужгороді дуже легко - туристам допомагає спеціально виданий довідник.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme