З'ясувалося, через що на Прикарпатті стався спалах кору

Причиною спалаху кору на Івано-Франківщині стало недотримання вимог щодо зберігання і введення вакцин: висновок комісії

Комісія МОЗ України з розслідування спалаху провела перевірку у селі Петранка Івано-Франківської області, де захворіли 53 дітей віком від 5 до 13 років, пише Depo.Закарпаття з посиланням на Центр громадського здоров'я МОЗ України.

Причиною спалаху кору стала низка грубих порушень, які у терміновому порядку має виправити департамент охорони здоров'я області. Із 53 дітей, які захворіли на кір, 43 проходять лікування в місцевій амбулаторії, а 10 були госпіталізовані до інфекційного відділення Рожнятівської центральної районної лікарні у стані середньої важкості для стаціонарного лікування. Станом на сьогодні, 8 дітей уже виписано зі стаціонару.

За висновком комісії причиною спалаху кору в селі Петранка на Івано-Франківщині стали наявність великого числа дітей, які не були вакциновані у попередні роки і не були включені у план вакцинації. Також відключення електроенергії, що могло вплинути на якість вакцин, які зберігалися в холодильниках закладу і порушення правил проведення профілактичних щеплень медичними працівниками та техніки введення імунобіологічних препаратів.

Також комісія зафіксувала неналежне ведення медичної документації.

Нагадаємо, що цього року на Прикарпатті на кір захворіли майже 3000 людей

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття