Як Параджанов навчив франківців чанахи готувати

Про те, як цей шедевр кавказької кухні потрапив до Франківська, є цікава історія

Depo.Прикарпаття
20 квітня 2017 19:13
ФОТО: depo.ua

Про це пише Depo.Закарпаття з посиланням на "Репортер".

На першому поверсі готелю "Дністер" у Франківську ще донедавна було кафе "Чанахи". Працювало воно там довго — з 1960-х років, коли готель ще називався "Спартак". Назва походила від відомої грузинської страви, що дослівно перекладається — печеня. Про те, як цей шедевр кавказької кухні потрапив до Франківська, є цікава історія.

У 1964 році в готелі поселився кремезний бородань кавказької зовнішності. Тоді на другому поверсі містився ресторан "Спартак", а внизу — більш дешеве безіменне кафе. Гість часто там обідав, а одного разу попросив офіціанта принести йому чанахи. Але на кухні про цю страву чули вперше. Заінтригований кухар підійшов до гостя та поцікавився, що ж воно таке. Той продиктував приблизний рецепт, який дещо відрізнявся від записів у кулінарних книгах. Класичні кавказькі чанахи готують із картоплі, квасолі, спецій та баранини. Втім, замість баранини гість порадив яловичину — вона краще розварюється і надає страві достатню клейкість. Кухар усе занотував і пообіцяв приготувати грузинську екзотику назавтра.

Наступного дня бородань вже пробував чанахи по-франківські. Залишився задоволеним. Страва швидко здобула популярність і стала фішкою закладу. До того ж, шеф-кухар розробив власний рецепт соусу, який тримався у таємниці і не мінявся аж до закриття кафе. Зараз там тривають ремонтні роботи, після яких "Чанахи" перетворяться на просторий хол оновленого готелю.

А тепер про головне. Тим бороданем був кінорежисер Сергій Параджанов, який знімав у Карпатах знамениті "Тіні забутих предків". І хоча він походив з вірменської родини, але народився і виріс в Тбілісі, тож добре знав грузинську кухню.

Читайте також: Як" віолончеліст всіх часів" Ростропович дає концерт на руїнах Невицького замку в Закарпатті

Більше про життя Прикарпаття та Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття