У Карпатах відновили обсерваторію, з якої досліджували Марс та "Чумацький шлях"

На вершині Піп Іван відкрили першу чергу оновленої обсерваторії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника і Варшавського університету

У Карпатах відновили обсерваторію, з яко…

Про це пише Depo.Закарпаття з посиланням на прес-службу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Для українських і польських рятувальників на вершині Піп Іван відкрили першу чергу оновленої обсерваторії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника і Варшавського університету.

Після цього збираються відбудувати метеорологічний центр: укріплять дах і покриття, встановлять блискавкозахист над усіма приміщеннями обсерваторії, що дозволить безпечно встановлювати наукове обладнання.

Обсерваторія працювала ще у 1938-1941 роках. Урочисте відкриття відбулося 29 липня 1938 року. Вона складалася з 43 приміщень. Серед них - конференц-зал, приміщення керівника обсерваторії, інші житлові приміщення, їдальня, кабінети, зал для метеоінструментов тощо. У підвалі обладнали акумуляторну та котельню.

В обсерваторії працював виходець з села Микуличина Владислав Мідович. Тут же він і жив разом з дружиною та сином. Ще кілька людей допоміжного технічного та наукового персоналу забезпечували постійні астрономічні і метеоспостереження. В обсерваторії постійно перебував загін польських прикордонників.

Тут науковці досліджували у телескопи комети Юрофф-Ахмаров-Гассель, Брукса, зірки "Чумацького шляху" та навіть Марс.

А після Другої світової війни її зробили філіалом Головної астрономічної обсерваторії НАН України. Однак на час війни обладнання евакуювали закордон, а невеликий колектив таки не зміг повністю відновити її роботу. Врешті, приміщення поступово руйнувалося,а місцеві мешканці розтягнули все, що тільки можна було, навіть мідні куполи даху.

Відновити астрономічно-метеорологічну обсерваторію вирішили ще у 2011 році, однак активні роботи почали лише минулого року. Заплановано, що це буде не просто рятувальний і дослідницький центр, але і хороша база для практики студентів.

Читайте також: Чи вистоїть "Білий слон" перед дикістю своїх творців

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme