У Франківську відкрили виставку унікальних рухомих скульптур

Кінетичні скульптури охочі можуть побачити у галереї "Арт на Мур", що у фортечній галереї "Бастіон"

У Франківську відкрили виставку унікальн…

Скульптури зроблені із дерева й фанери. Їхній автор Ігор Ярошенко працює у цій манері приблизно рік, пише Depo.Закарпаття  з посиланням на kurs.if.ua. Розповідає, що в Україні осередків виготовлення кінетичних скульптур дуже мало. Пригадує, що в Запоріжжі, Ялті є поодинокі митці. Ігор Ярошенко все життя займався виробництвом на промисловому підприємстві, а з деревом не доводилося мати справу ніколи.

"Щось десь побачив, щось сам додумав, так і почав працювати. От як людина співати починає? Десь почула, - і сама заспівала. Так і в мене вийшло", - каже скульптор.

В основі кожної рухомої скульптури - система вантажів чи пружинний двигун. Час обертання варіюється від десятків хвилин до кількох годин залежно від типу пружинного двигуна і загальної маси частинок, що обертаються. Заводять кінетичні скульптури механічним ручним способом, вони працюють без жодних батарейок чи прихованих двигунів.

"На виготовлення однієї скульптури витрачається приблизно місяць - щоб зробити таку річ, потрібно два тижні, а от змусити її рухатися потребує тривалішого часу. Що змушує її працювати? Нерви і безсонні ночі!", - жартує Ігор Ярошенко.

Автор говорить, що просто уявляє майбутню інсталяцію і виготовляє її, тому що креслення під такі роботи попередньо не готуються. Часом буває так, що початкова ідея мало схожа на готовий результат.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme