ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

У Франківську можна роздивитися трипільське ню

В Івано-Франківському Центрі сучасного мистецтва відкрили виставку живопису у стилі "ню" під назвою "Трипільська"

Depo.Прикарпаття
13 вересня 2017 18:34
ФОТО: depo.ua

Про це пише Depo.Закарпаття з посиланням на "Галку".

В основу персональна експозиція художниці Марії Дацюк, яка відкрилась в Івано-Франківському Центрі сучасного мистецтва, лягли трипільські обрядові дійства. На створення серії робіт надихнули досконалі керамічні фігурки жінок, ділиться авторка. На картинах фігури людей із нареченими на тіло тртпільськими символами. Більшість образів художниця створювала з уяви завдяки знанням анатомії.

"На тілах – трипільські символи, можна сказати, магічні. Частіше їх наносили дівчата навесні, щоб був кращий урожай. Трипільці дуже вірили у Космос, Всесвіт, дуже шанували змій, тому такі символи часто зустрічалися", – каже Дацюк.

Художниця розповідає, що її мета – показати світу найдревніша культуру у світі – трипільську.

"Мені найбільше подобається, що ця культура найдревніша, хоча багато хто думає, що першими були Єгипет, Месопотамія. Вважають, що у Месопотамії винайшли колесо, глину, але це все було у нас. Мало хто в світі знає про Трипілля, а хочеться її показати", – каже художниця.

Всього на виставці представили близько 30. Картини Дацюк створювала ще зі шкільного віку. Охочі зможуть подивитися виставку впродовж 3 тижнів.

Більше про життя Прикарпаття та Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття