На Прикарпатті зарплата зросла на чверть, - статистика

Заборгованість із виплати заробітної плати в Івано-Франківській області на 1 жовтня поточного року становила 39,7 мільйонів гривень

Про це повідомили у Головному управлінні статистики в Івано-Франківській області, пише Depo.Закарпаття.

Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб у вересні 2018 року становив 7760 гривень, що у 2,1 раза перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати (3723 гривні).

Найвищий рівень зарплати у вересні цього року був в сфері державного управління й оборони; обов'язкового соціального страхування, на виробництві гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції, на виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, в добувній промисловості і розробленні кар'єрів, де заробітки працівників перевищили середній показник по області на 43,4% – у 1,7 разів.

Найнижчі нарахування заробітної плати зафіксовано у поштовій та кур'єрській діяльності (51,9% середнього показника по області).

Заробітна плата у вересні 2018-ого порівняно з серпнем 2018-ого зменшилась на 0,4%, а відносно вересня минуолого року – збільшилася на 24,9%.

Заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області на 1 жовтня поточного року становила 39,7 мільйонів гривень, що складає 1,4% суми заборгованості по державі. Упродовж вересня сума заборгованості зросла на 4,3%.

Станом на 1 жовтня борг із виплати заробітної плати за рахунок коштів місцевих бюджетів склав 16,2 мільйонів.

Основна частина суми боргу із виплати заробітної плати припадає на підприємства промисловості (54,5% від загальної суми), сферу охорони здоров'я (26,6%) та освіти (14,2%).

Нагадаємо, Закарпаттю на зимове утримання доріг необхідно 14 млн грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття