UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Прикарпатті в курортному селищі всі каналізаційні стоки спускають в річку

Струмочками з каналізаційних стоків буквально всіяні береги річки Черемош у селищі Верховина на Івано-Франківщині

На Прикарпатті в курортному селищі всі к…

Про це пише Depo.Закарпаття з посиланням на "Подробиці".

На Прикарпатті в курортному селищі Верховина всі стоки спускають в річку – тут вже більше двадцяти років не працюють очисні споруди. У селищі завжди багато туристів. Привертають людей красиві пейзажі, чисте повітря і вода. Хоча місцеві жителі зізнаються – в гірських річках вода вже давно не кришталево чиста.

Струмочками з каналізаційних стоків буквально всіяні береги річки Черемош. За словами місцевих жителів – тут часто купаються діти. Кілька сотень дітей щорічно приїжджають в лікувально-оздоровчий комплекс – він розташований всього в декількох метрах. Директор підприємства, на балансі якого знаходиться каналізаційна система Верховини, розповідає – зливати стоки в річку змушені, мовляв, очисні споруди не працюють ще з 1993 року. У "Водоканалі" кажуть, єдине, що змогли зробити – це поставити піщано-гравійні фільтри.

"Ми звертаємося з листами до голови адміністрації, до голови районної ради, до мера міста, що така є проблема у Верховині. Відповідь така, як скрізь – що не вистачає грошей", – стверджує директор Верховинського водопровідно-каналізаційного підприємства Василь Мельничук .

Але ось в екологічній інспекції кажуть, що проби води в Черемоші не брали вже два роки. "Ми мали би мати офіційну заяву громадянина, фізичної особи, який пише "прошу провести перевірку на предмет забруднення та скидів з Верховини", бо ми згідно із закону не маємо права проводити позапланові перевірки", – говорить заступник начальника Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області Ігор Яківчук.

У селищній раді розповідають, що розробили кошторис на три локальних очисних споруди. Одну вже почали будувати. Коли побудують інші дві – керівництво селища прогнозувати не береться. Ціна питання – кілька десятків мільйонів гривень. А де їх взяти – чиновники не знають.

Нагадаємо, що на Закарпатті через забруднення потічка хімікатами загинула риба.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme