На Прикарпатті руйнується найбільший форпост Речі Посполитої (ВІДЕО)

Архітектурні пам'ятки національного значення під загрозою зникнення. Залишитися відразу без кількох із них ризикує Івано-Франківщина

Про це йдеться в сюжеті телеканалу "Галичина", пише Depo.Закарпаття.

Кілька десятків кілометрів суцільного бездоріжжя. На Івано-Франківщині, в самому центрі селища Чернелиця, на підвищенні видніється старовинний Костел Святого Антонія. А точніше – те, що від нього залишилося. Довкола – високі бур'яни та кущі, а дерева ростуть навіть на даху. Те, що це пам'ятка архітектури можна дізнатися хіба що з таблички на стіні. "Ця пам'ятка руйнується, ніким не підтримується. Серце обливається кров'ю від того, що про нас скажуть нащадки про те, що ми не зуміли зберегти це велике чудо нашої історії", – розповів житель села Василь Калинчук.

За кілька метрів розташована ще одна пам'ятка архітектури – Чернелицький замок. Свого часу це був найбільший форпост Речі Посполитої на правому березі Дністра. Про колишню велич споруди сьогодні мало що нагадує. В селищній раді кажуть, що вони неодноразово зверталися за допомогою до обласних чиновників.

"В 2010 році в рамках адміністративної реформи, основний орган реставрації при Мінрегіонбуді був ліквідований і повноваження були передані Міністерству культури. Натомість, Міністерству культури не були передані державні програми. Тобто, фінансування з 2010 року припинено повністю", – відзначив завідувач сектору охорони культурної спадщини управління культури Івано-Франківської ОДА Андрій Давидюк.

Читайте також: У Франківську достатня кількість шкіл і лікарень, але бракує дитсадків і поліклінік

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття