ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Через що на початку ХХ ст на вокзалі у Франківську вибухнув порно-скандал

Івано-Франківський вокзал встиг пережити за півтора століття своєї історії капітальну перебудову, війни й навіть боротьбу з порнографією
Depo.Прикарпаття
1 лютого 2016 11:55
ФОТО: depo.ua
Через що на початку ХХ ст на вокзалі у Франківську вибухнув порно-скандал
Через що на початку ХХ ст на вокзалі у Франківську вибухнув порно-скандал

Як пише Depo.Закарпаття з посиланням на typical.if.ua, у квітні 1910 р. у Станиславові відбулися збори, в яких взяли участь священики, гімназійні вчителі та кілька сотень інших поважних містян. Усе це товариство суворо засудило поширення аморальної літератури, порнографічних листівок і журналів. Ця продукція надходила до Станиславова з Німеччини, Франції та Відня.

Борці з порнографією звернулися до представників влади й до місцевої дирекції залізниць з проханням зупинити поширення аморальної продукції. Колійові книгарні ретельно перевірялися, заборонялося продавати "пікантні" видання і в потягах. Проте багаж пасажирів ніхто не перевіряв, тож, імовірно, заборонена продукція все одно потрапляла до міста.

У серпні 1912 р. на залізниці трапилася резонансна крадіжка з "фізіологічним" підтекстом. Три відомих залізничних крадія Аарон, Шварц і Розенфельд обікрали у потязі високого посадовця – буковинського посла Блюма. Щоб поліція не відібрала у них награбоване, вони проковтнули монети. Під Станиславовом банда опинилася в руках правосуддя, і поліцейські видобували гроші з організмів злодіїв за допомогою рицинової олії. Як відомо, вона є сильним проносним.

Ще один "пікантний" скандал набув великого розголосу не лише серед залізничників, а й по всьому місту. В січні 1902 р. залізничний кондуктор Марцелій Ясінський та його дружина Юлія пізно повернулися з танцювальної вечірки, між ними вибухнула сварка. Ревнивий кондуктор закидав дружині, що вона танцювала з тими, з ким він їй забороняв. Дружина не залишилася в боргу, пригадавши численні картярські програші благовірного.

О 8-й годині ранку Ясінський вийшов з дому й повернувся з револьвером. Подружжя продовжило з’ясування стосунків, у результаті чого Ясінський вистрілив у дружину, а потім у себе. Поранення виявилися важкими, але темпераментне подружжя вижило. Згодом кондуктор був ув’язнений і назавжди втратив роботу. Керівництво залізниці категорично відмовилося поновлювати його на службі. А Ясінський ще й "долив олії у вогонь", пригрозивши застрелити директора залізниці, якщо він не прийме його назад. Робота на залізниці в ті часи вважалася дуже престижною, охочих її отримати було багато.

Більше про Закарпаття і Франківщину читайте на Depo.Закарпаття.