Наймолодший радник Саакашвілі: Нинішня влада в Україні - це не реформатори

Молодий реформатор консультує представників українського уряду на предмет виходу з кризи та запровадження нових позитивних змін

Молодий, ерудований, амбітний реформатор Іло Глонді став радником екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі у 21 рік. Тоді мало хто вірив, що представник покоління ґаджетів зможе бути корисним державі. 

У Грузії пройшли ключові та кардинальні реформи і не без участі Іло Глонді, який весь час йшов всупереч системі. Зараз молодий реформатор консультує представників українського уряду на предмет виходу з кризи та запровадження нових позитивних змін. Закарпаттю.depo.ua він, зокрема, розповів, що саме вони планують впроваджувати.

Розвивати вигідні для Закарпаття проекти не бажають ні політики, ні самі мешканці - Глонді - фото 1

 

Іло, що тебе привело в найзахіднішу частину України?

Ужгород - десятий обласний центр, який я з однодумцями відвідую з єдиною метою - створити освітню платформу для молодих людей. Тут буде запроваджено Клуб молодих реформаторів. Викладати будуть як грузинські спеціалісти,так і українські. У Клубі будуть навчати та готувати якісно нових політиків та громадських діячів. Свого часу Грузія дала дорогу та відкрила всі можливі двері для молодого покоління і це привело країну до успіху. Гадаю, час ламати лід між молоддю та політикою і в Україні.


Які предмети викладатимуть в Клубі і хто може проходити навчання?

У нас будуть курси публічного виступу, політології, економіки, маркетингу, права та багато-багато інших. Головне, що ми хочемо навчити молоде покоління - це вмінню креативно мислити, висловлювати свої ідеї та втілювати в життя. В політику, як і у всі інші сфери, мають прийти харизматичні ентузіасти, які не бояться ламати стереотипи. Для тих, хто бажає навчатися, немає жодних обмежень. Талант та наснага - головні риси, які будуть вітатися у Клубі. Зараз влада в Україні перехідна - це не реформатори. Іноземні спеціалісти прийшли на допомогу вашій державі аби навчити та запровадити зміни, але Україна має мати новий, якісний політичний естеблішмент.


Ти говориш про реформи. Зрозуміло, що втілювати ці реформи потрібно не тільки на центральному рівні, а й на місцях. Закарпаття яких змін, на твою думку, потребує?

Перше, що варто зрозуміти в кожному регіоні - це те, що треба використовувати та розвивати свій потенціал. От Ужгород має дуже вигідне розташування на кордоні з кількома країнами та наразі, як я знаю, це використовується тільки більшою мірою контрабандистами. В позитивному напрямку розвивати вигідні як для краю, так і для країни проекти не бажають ні політики, ні самі мешканці - в мене таке враження.
Я за 45 хвилин встиг подивитися визначні місця Ужгорода. Мене вразив історичний центр та бачу, що ці будівлі занедбані і нікому до цього діла нема. Прикро, що в місті ще не знайшлося людини-політика, який би не боявся реформ, який би вмів і хотів голосно говорити про проблеми і змінювати ваше місто. На чиновників треба тиснути безжалісно і завжди, тоді вони зрозуміють, що народ слідкує за їх діяльністю і не дасть себе обдурити.

Ти зустрічався з місцевими чиновниками?

Ні, на жаль. Ми відкриті для будь-якої співпраці, маємо чимало кваліфікованих молодих спеціалістів у своїй команді, співпрацюємо, до слова, з Тернопільськими чиновниками і опікуємося цим регіоном досить успішно. Жодних пропозицій зустрітися з боку закарпатських посадовців не було.

Іло, якою ти бачиш перспективу України?
Україна сьогодні - це той маяк який веде і Грузію, в тому числі, на бік свободи. Якщо Україна програє - моя держава також програє. Це і наш фронт. Тому я тут, тому ми будемо важко й наполегливо працювати аби перемогти все, що пов'язано з Радянським союзом. Факел реформ мають взяти молоді, навчені люди. Ми не від старого покоління позбавляємось, а від радянського - згубного та деструктивного. Суспільство має відходити від звичок продавати свої голоси - це низько та неприйнятно. Політики, які таким чином намагаються йти до влади, мають або сидіти в тюрмах, або бути забутими навіки. В Україні переможуть ідеї та розум, а не гроші, бо іншого виходу не буде, всі гроші з держави винесли бандити, які були при владі. Ви вигнали бандитів, тепер маєте показати всьому світу, що зможете достойно і чесно жити без злочинців.

 

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Закарпатье