Стратегія Новоросії: Навіщо терористи "гризуть" Широкине, де відпочивав Пушкін (КАРТА)

З серпня минулого року в районі селища Широкине не вщухають бої. Не вщухають вони і під час "перемир'я". Майже щодня з'являються повідомлення про обстріли села

Стратегія Новоросії: Навіщо терористи "г…

Depo.ua спробував з'ясувати, чому невеличкий населений пункт, що до війни не налічував і півтори тисячі мешканців, так потрібен російсько-терористичним військам.

По-перше, Широкине розташоване рівно на півшляху між Новоазовськом, який став головним опорним пунктом окупантів на південному напрямку, і Маріуполем - головною метою терористів на Донеччині. Від Широкиного до Маріуполя лише 20 км. Приблизно стільки ж і до Новоазовська, але в іншому напрямку.

До того ж саме через Широкине проходить траса Е-58, яка найкоротшим шляхом з'єднує російський Ростов-на-Дону з Маріуполем, Мелітополем, а далі з окупованим Кримом. Отже, в контексті виконання стратегічної мети пробивання сухопутного коридору до Криму саме такий напрямок атаки на Маріуполь має бути пріоритетним.

Мальовничі краєвиди з висот довоєнного Широкіного

По-друге, Широкине розташоване на мальовничих пагорбах, які у воєнний час називають панівними висотами. Там, на горі Шпиль, навіть відпочивав та надихався на творчість у свій час "їхнє всьо" Олександр Пушкін. Навряд чи цей "духовноскрєповий" факт відомий бойовикам, що обстрілюють село, але контроль над висотами, як відомо, дає суттєву перевагу в використанні артелерії та контролі над територією. І це їм відомо значно краще.

Правда, самі ватажки терористів періодично заявляють, що Широкине для них стратегічного значення не має, але при цьому періодично анонсуюють наступ на Маріуполь. Але цілком очевидно, що Широкине - останній населений пункт на трасі, що далі прямо веде до Маріуполя, без жодних природніх перешкод. Дорога відходить від берегової лінії зі складним рельєфом і йде практично по голій рівнині.

Що стосується Збройних сил України, то контроль над Широкиним дозволяє не лише мати опорний пункт для оборони Маріуполя, але й є створенням певного плацдарму для можливого наступу та звільнення Новоазовська. Але зараз питання наступу для українських вояків, швидше, гіпотетичне.

Все новости Ужгорода и Закарпатья читайте на Depo.ua
 

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme