Як незнання комп'ютера допомогло закарпатським прокурорам стати митниками і прикордонниками

Прокурор Закарпаття Володимир Янко під кінець року розповів про наболіле – як проходить реформування органів прокуратури

Як незнання комп'ютера допомогло закарпа…

З початку року на Закарпатті в органах прокуратури скоротили 98 посад, пише Depo.Закарпаття. Реформування йде повним ходом. На Закарпатті створено п’ять місцевих прокуратур.

Ті, хто хотіли працювати у прокуратурах, подавали свої заяви і відповідно і були допущені до проведення конкурсу. Закарпатські прокурори їздили до Львова – там працювала спеціальна робоча група. Там і відбувалося найцікавіше: визначалися професійні здібності, проходило тестування на загальні знання, психологічні тести, а також співбесіда, яка проводилася конкурсною комісією.

А далі пройшло скорочення, кількість працівників прокуратури суттєво зменшилася. Тільки після першого липня, коли почався конкурс, скорочено 84 посади.

"Що дав конкурс? Люди пройшли випробування. Найдостойніші пройшли всі етапи. Вони мають більше повноважень, вони більш самостійні. Попри реформування, бачу позитив, бачу більшу відкритість, доступність до органів прокуратури. Сподіваюся, що такі конкурси чекають усі правоохоронні органи, усі державні структури", - каже Янко.

Хоча говорить прокурор і про деяку несправедливість відбору. Працівники, у яких було найбільше навантаження на роботі, показали гірші результати на конкурсі – бо не мали часу підготуватися. А ті, котрі не мали роботи – тести склали краще. Випускники вишів, які працювали рік-півтора, теоретичне тестування здавали краще. А от як застосовувати ці знання – не орієнтувалися. Тому якраз співбесіда була вирішальною. 

На чому ж "завалилися" прокурори? Тести на загальні знання. Тут було найбільше проколів. До того ж тестування проходили на комп’ютері, а це для деяких стало ще одним "випробуванням".

"Тести на професійність здали достойно. А на загальні знання – були проблеми. Тести складні, там логічні задачки.. Коли людина з цим ніколи не стикалася, то складно. А якщо ще й не "дружить" з комп’ютерною технікою.. ", - розповідає прокурор Закарпаття.

Ті, хто не пройшов конкурс, без діла не залишилися. Їх радо приймає і закарпатська митниця, і прикордонна служба. До Володимира Янка зверталися з відповідними листами від митників і прикордонників. Тому прокуратура скеровувала колишніх працівників, мовляв, якщо підходять для роботи у цих органах, то чому б і ні? Багато хто з колишніх займається адвокатською практикою.

"Не знаю долю кожного. Так сталося. Є рейтинг. Усі, хто за червоною межею – звільнені", - каже Янко.

У той же час злочинність на Закарпатті росте. За цей рік зареєстровано на 15,4% більше кримінальних правопорушень, ніж у минулому. Кількість особливо тяжких злочинів 344 проти 186 у минулому році. На питання, чи не вплине таке масове скорочення працівників прокуратури на те, що показники будуть погіршуватися, головний прокурор Закарпаття відповів: "Проблема не в прокуратурі, а в тому, щоб нормально запрацювала національна поліція". 

А ще прокурор попросив дати час і шанс показати роботу "переформатованої" прокуратури.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme