Як відбитися від грипу за допомогою пива та зігрітих ніг

Основним заходом запобігання захворювання є щеплення зареєстрованими в Україні вакцинами проти грипу

Як відбитися від грипу за допомогою пива…

Зазвичай, по всьому світу сезонні епідемії грипу викликають від 3 до 5 мільйонів випадків важкої хвороби та близько від 250 до 500 тисяч випадків смерті.

Як повідомила завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Закарпатського обласного лабораторного центру МОЗ України Вікторія Тимчик, за минулий тиждень на гострі респіраторні інфекції в Закарпатській області захворіло 3 105 осіб, що на 38% більше, ніж за попередній.

Показник захворюваності становить трохи більше 246 на 100 тис. населення, що на 8% нижче епідемічного порогу.  

Частка дітей серед захворілих не збільшилася у порівнянні з попереднім тижнем і становить 70,8%. Збільшилася кількість зареєстрованих гострих респіраторних інфекцій у  дитячих вікових групах  до 4 років на 39%, в групі 5-14 років – на 34%, серед дорослого населення 18-29 років – на 53%.

Госпіталізовано чотири відсотки від усіх захворілих – 130 осіб, в т.ч. 107  дітей.

Як вберегтися від грипу та ГРВі - поради медиків - фото 1

Захворювання, перш за все, вражає верхні дихальні шляхи – ніс, горло, бронхи і дуже швидко поширюється серед населення.

Віруси грипу в основному передаються від людини до людини повітряно-крапельним шляхом і мають симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішими.

Тому, перші ж симптоми при захворюванні вимагають особливої уваги. Якщо різко підвищилася температура, розпочався головний біль, хоча й не відчувається кашель– відразу варто звернутися до лікаря та максимально обмежити контакт з іншими людьми

На думку фахівців, маски не захищають від вірусу грипу. Носити їх фахівець рекомендує насамперед людям, які вже захворіли, щоб останні, таким чином, не поширювали вірус.

"Маска не є ефективною для здорової людини. Вона не захищає від зараження. Маска, звичайна хірургічна маска пропускає повітря, пропускає, відповідно, вірус. Вона може захистити, якщо хвора людина на себе одягне маску і буде спілкуватися з вами... ці крапельки слизу, які містять вірус, будуть осідати на масці і затримуватися", - зазначила головний епідеміолог МОЗу Ірина Колеснікова.

Як вберегтися від грипу та ГРВі - поради медиків - фото 2

"Основним заходом запобігання захворювання є проведення щеплення зареєстрованими в Україні вакцинами проти грипу. Проте не варто нехтувати основними правилами під час недуги.

Перед виходом на вулицю треба закапувати в ніс інтерферон (перед цим бажано порадитися з лікарем) або змазувати ніздрі оксоліновою маззю, рослинною олією. Приймати природні імуностимулятори: настойку ехінацеї по 20 крапель три рази в день, женьшеня, елеутирокока - до 10 крапель за 30 хв. до їди.

Для підвищення захисних сил організму рекомендовано вітаміни, особливо С (лимон, ківі), вітаміни А, В, і особливо їсти цибулю, часник, хрін, в яких містяться фітонциди і бактерицидні речовини, їсти мед – в ньому багато вітамінів та мікроелементів.

Харчування має бути повноцінним: до раціону потрібно включати продукти, багаті на пектин, - овочі, фрукти, лимони, калину, смородину, малину, сироп із шипшини.

Важливо скоротити час перебування у людних місцях, маршрутках, а якщо відстані невеликі, доцільніше пересуватися пішки. Уникайте спілкування з хворими.

Потрібно всіляко уникати переохолодження, а якщо це вже сталося, то зробити гарячі ванни для ніг (якщо немає протипоказань). Часто мити руки з милом. Кімнату, де перебуває хворий, систематично провітрювати, проводити вологе прибирання з використанням дезінфікуючих розчинів. При чханні та кашлі прикривайте ніс і рот хусточкою", - стверджує лікар-епідеміолог Мукачівської міської санепідемстанції Павло Раковці.

Як вберегтися від грипу та ГРВі - поради медиків - фото 3

Є й народні методи. Наприклад, під час поїздки в транспорті тримайте в роті шматочок кореня аїру, гвоздику, просто кірку апельсина або лимона - вважається, що це допомагає знищити вірусні частинки, що "залетіли" в носоглотку.

Носіть з собою хустку, змочену ароматичним маслом лаванди, полину або ялиці, і періодично прикладайте його до носа, особливо якщо хтось поруч чхає або кашляє. Речовини, що містяться в цих оліях, мають захисні властивості.

Увечері з'їдайте часточку часнику або салат зі свіжою цибулею. Це допоможе посилити імунітет і розправитися з мікробами, які проникли в організм.

Перед сном приготуйте тепле молоко з медом або просто з'їжте ложку натурального меду, не запиваючи.

А ще закарпатські бабусі рекомендують перетерти два жовтки з двома ложками цукру до отримання піни густої консистенції, до 40-50 градусів нагріти пиво (найкраще – світле), додати кориці, натерти шкірку лимона (рекомендується використовувати дрібну терку) і 2-3 палички гвоздики. Отриману з жовтків і цукру піну викласти в ємність для варіння і, розмішуючи, не поспішаючи вливати туди підігріте пиво.

Отримавши однорідну масу, не перестаючи помішувати, підігрівати на маленькому вогні 3-5 хвилин. Після цього остудити. Вживати на ніч. Необхідно випивати один стакан такої "мікстури". Після чого рекомендується вкрити ноги шерстяною тканиною, закутатися у ковдру і дати тілу спітніти. 

Втім, Depo.Закарпаття одразу нагадує, що найкраще лікування - це лікування з фахівцем. Грип, попри всю свою "знайомість" і "звичність", лишається вкрай небезпечною хворобою, неправильне лікування якої - і самолікування в тому числі - може призвести до тяжких ускладнень, а той до летальних випадків.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme