Як відпустити зиму, пропустити сезонну депресію і почати радіти весні

Попри перші теплі дні і сонячну погоду, роздратування і втома у багатьох не відступають 

Як відпустити зиму, пропустити сезонну д…

Навіть найоптимістичніших людей може "накрити" поганий настрій у період ранньої весни. Цьогоріч зима була сувора, сонячними днями тішила рідко. Тому, здавалось би, березень і відносно тепле сонце мали би вже "розворушити" після зимового застою. Та стається все навпаки: прийти в себе, почати ефективно працювати і якісно проводити дозвілля хочеться далеко не всім.

Усі чули про "сезонну" проблему - авітаміноз. Не вистачає після зими вітамінів для активного і повноцінного життя. Це відображається на настрої, на зовнішньому вигляді (погані шкіра, волосся і т.д.), що в результаті, знову впливає на настрій. Получається замкнуте коло. Тому, як би не було лінь, треба, в першу чергу, взятися поповнювати вітаміни в організмі. Без цього ніяк. Тому варто ввести кілька правил. Перш за все, це стосується харчування.

Є два способи поповнити вітамінні запаси: прийом спеціальних препаратів і вживання в їжу продуктів, багатих необхідними вітамінами.

Про ефективність препаратів нехай судять лікарі. А от знати, у яких продуктах містяться вітаміни, варто кожному. Тому навесні у свій раціон треба ввести нові страви. До прикладу, велика кількість вітаміну А міститься в печінці, маслі тваринного походження, а також овочах і фруктах, жовтих і червоних. Кисломолочні продукти, злаки і горох багаті вітаміном В1. Молоко та молочні продукти, м'ясо, субпродукти, гречана і вівсяна каша, а також бобові допоможуть заповнити дефіцит вітаміну В2. Риба, м'ясо курки і яловичина, квасоля, горіхи, а також такі овочі, як картопля і солодкий перець впораються з нестачею вітаміну В6. Дефіцит вітаміну В12 можна поповнити з жирної риби, м'яса та субпродуктів.

Велика кількість вітаміну С є в чорній смородині, шипшині, обліписі, цитрусових, зелені цибулі, зеленому горошку і яблуках. Ще одним овочем, багатим цим вітаміном, є картопля. Провести профілактику авітамінозу і заповнити дефіцит вітаміну D допоможуть яйця, печінка тріски, жирна риба і вершкове масло. Підтримати ендокринну систему і повноцінно забезпечити організм нікотиновою кислотою можна за допомогою молочних продуктів, риби, м'яса і дріжджів.

Якщо у раціоні не вистачає таких продуктів - треба подумати про урізноманітнення меню. До того ж, це не просто набір груп вітамінів, про які всі чули - це прямий шлях налагодити своє здоров'я і почати добре виглядати.

Для того, щоб вмотивувати себе правильно харчуватися, варто знати, що при нестачі вітаміну А порушується сутінковий зір, розвивається так звана "куряча сліпота". Шкіра стає сухою і лущиться (особливо на п'ятах, колінах, ліктях), волосся стає ламким і випадає. При дефіциті вітамінів групи В з'являються неврологічні порушення: по шкірі "повзають мурашки", відчуваються судоми окремих м'язів, порушується сон, з'являється дратівливість. При нестачі вітаміну С підвищується проникність дрібних судин і на шкірі легко виникають "синці", з'являються носові кровотечі, кровоточать ясна, знижується імунітет і людина не виходить з ГРВІ і так далі. Не вистачає в організмі кальцію – розвивається остеопороз (підвищена крихкість кісткової тканини), порушується згортання крові, бувають судомні посмикування м'язів. Мало заліза – поступово розвивається недокрів'я.

Підправити своє харчування - лише половина справи. Для того, щоб не впасти у поганий настрій надовго і не псувати його всім навколо, треба трохи більше зусиль. Депресія, пов'язана з весною може проявлятися в легкій формі - тобто всього лише на кілька днів.

Весняна депресія, досить поширене явище і боротьба з нею вимагає чималих зусиль. У першу чергу, психологи рекомендують якомога частіше гуляти на свіжому повітрі, особливо в сонячні дні. Навіть якщо зовсім не хочеться, виходить на вулицю, це потрібно робити. Сонце - найкраще джерело гарного настрою і бадьорості. Потрібно ходити пішки, хоча б до місця роботи.

Також психологи нерідко рекомендуються почати боротися з поганим настроєм зі зміни навколишньої обстановки. Буде корисним додати в будинок яскравих фарб, поставити квіти в горщиках, розсунути штори, зробити генеральне прибирання, прибрати подалі від очей всі речі, які нагадують про зиму. Варто провести весняне оновлення і на робочому місці.

Попри нинішню моду на здоровий спосіб життя і заняття спортом, у ранню весну у багатьох не вистачає сил на вправи. І це помилка. Адже спорт чудово "розвантажує" тіло і мозок. Тому навіть найпростіша тренування підуть на користь, або ж можна додати кілька нових вправ до свого стандартного графіку. Ну і, звичайно, свіже повітря, парки, пікніки - це і корисно, і від дивану відірве, і дасть нових емоцій.

Навіть якщо довгоочікуваний прихід весни не приніс бурхливої радості, а виходити з дому і посміхатися - наче подвиг, варто пам'ятати: це ненадовго. У багатьох весняна депресія починається ще в березні, а вже до середини квітня, безслідно зникає, наче й не було. Важливо зрозуміти: такі неймовірні весняні дні, тижні, місяці не повинні пропадати просто так. Не варто їх витрачати на поганий настрій і погане самопочуття. Весна тільки починається і це чудово.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme