У Чехії говорили про автономію русинів Закарпаття

Активну участь у обговоренні цього питання бере православний священник Дмитро Сидор

У Чехії говорили про автономію русинів З…

Президент країни Мілош Земан провів зустріч з керівництвом Світової ради підкарпатських русинів (ВСПР) в місті Дашіц, де розташована штаб-квартира ВСПР. Він пообіцяв, що русини не будуть забуті чеською владою, керівництво країни буде всіляко їх підтримувати, пише Depo.Закарпаття.

Співголова Громадської ініціативи "Права справа" Дмитро Снєгирьов  у Фейсбук написав, що на зустрічі був присутній голова ВСПР Василь Джуган, його заступник Михайло Тяско, православний священик Дмитро Сидор з Ужгорода. Останній, згідно з вироком українського суду, отримав умовний термін покарання за сепаратизм.

Як підкреслили в ВСПР, така зустріч стала продовженням численних контактів, які чеський лідер і його оточення підтримують з керівництвом ВСПР для обговорення питань, пов'язаних зі становищем міжнародного русинського руху, русинських громад Закарпатської області України, з визначенням майбутнього регіону, його статусу.

Крім того, було прийнято заяву XII Всеслов'янського собору "Про автономію русинів Закарпаття". У ній йдеться про те, що русини Закарпаття тисячоліттями живуть на своїй споконвічній землі, яка входила до складу різних держав. А в 1918 році вони знайшли автономію згідно Закону Угорщини № 10 від 21 грудня того ж року з конституційною назвою "Російська Країна" - Русинська Держава. Пізніше VIII Усеслов'янський збір, який проходив в Ужгороді в 2002 році, закликав владу України виконати волю русинського народу. Проте у відповідь прийшла заява про унітарну українському державу.

"Висловлюємо впевненість, що при прийнятті нової Конституції країни Україна як член Організації Об'єднаних Націй повинна прислухатися до рекомендації ООН від 17 серпня 2006 року "про дискримінацію українською владою людей русинської національності" і визнати національність "русин", яка визнана у всіх країнах світу, і , згідно підсумків регіонального референдуму від 1 грудня 1991 року, надати Закарпатській області автономію у складі України", - йдеться в заяві.

Уряди сусідніх держав, користуючись війною на Донбасі, зазіхають на території України на її заході. "Звертаю увагу Міністерства закордонних справ України та його керівника Павла Клімкіна необхідність викликати посла Чехії в Україні з вимогою дати пояснення таким відверто недобрососедскім діям його держави щодо України", - підкреслив Снєгірьов.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme