Три унікальні місця у Карпатах, до яких важко, але варто добратися

Якщо ви любите природу, активний відпочинок і туризм, то Карпатський біосферний заповідник саме для вас

Три унікальні місця у Карпатах, до яких…

Основними туристичними принадами заповідника є унікальні природні об’єкти, захопливі краєвиди та неповторна атмосфера краю. Depo.Закарпаття пропонує три унікальні маршрути заповідником.

Екостежка до печери Молочний камінь починається в селі Велика Уголька. Вона проходить через незайманий буковий праліс, внесений до світової спадщини ЮНЕСКО (в Україні лише чотири таких об'єкти).

Три унікальні місця у Карпатах, до яких важко добратися, але які варто побачити  - фото 1

Це справді унікальне місце. Сюди важко дістатися, під'їзна дорога дуже погана, і протягом року на стежку виходить лише декілька тисяч туристів. Перепад висот - 400 метрів. В доісторичні часи печеру населяли печерні ведмеді, а сьогодні вона слугує домівкою для кажанів та специфічних сліпих мешканців підземель – троглобіонтів. Тут добре представлені гарні натічні утворення, сформовані кальцитом, що за формою нагадують органні труби. 

Три унікальні місця у Карпатах, до яких важко добратися, але які варто побачити  - фото 2

Три унікальні місця у Карпатах, до яких важко добратися, але які варто побачити  - фото 3

Для огляду печери обов'язково візьміть ліхтарик, без нього ви не побачите потоки з вапняку, що дали назву печері. У печері є секретний хід, який не так просто знайти: він веде на другий поверх і закінчується ще однією кімнатою, але туди ми не намагалися пробратися. Загальна довжина печери - 92 метри. Якщо ви фотограф, візьміть із собою кольорові ліхтарі - в печері можуть вийти дуже цікаві фотографії.

Три унікальні місця у Карпатах, до яких важко добратися, але які варто побачити - фото 4

Маршрут позначений кількома табличками, так що заблукати важко. Втім, треба врахувати, що ніякої туристичної інфраструктури, крім інформаційної, на стежці й поряд з нею немає. Повна прогулянка забере не менше 4 годин, так що варто взяти воду та бутерброди. Хоча воду можна буде набрати й дорогою у струмках. Ще важливий момент - на більшій частині маршруту не буде мобільного зв'язку.

Три унікальні місця у Карпатах, до яких важко добратися, але які варто побачити - фото 5

Карстовий міст - кам’яна арка – грандіозне диво природи в урочищі Чурь Угольсько-Широколужанського массиву біля села Мала Уголька. Свого часу він справив велике враження на послів російського царя Івана Грозного, які відвідали ці місця 1552 pоку, повертаючись з Константинополя в Москву.

Три унікальні місця у Карпатах, до яких важко добратися, але які варто побачити - фото 6

Три унікальні місця у Карпатах, до яких важко добратися, але які варто побачити - фото 7

Це справді унікальне місце. Сюди важко дістатися, під'їзна дорога дуже погана, і протягом року на стежку виходить порівняно мало туристів. Сам карстовий міст, який знаходиться наприкінці маршруту, на думку вчених, утворився ще в той час, коли Карпати були морським дном.

Три унікальні місця у Карпатах, до яких важко добратися, але які варто побачити - фото 8

Екостежка на скелю Соколине бердо (гніздо) знаходиться у Карпатському біосферному заповіднику. Це стежка в лісі вздовж струмка Кузій. Маршрут складається з двох ділянок. Перша досить проста, прогулянкова, підійде всім. Друга - це власне сам підйом серпантином на Соколине бердо.

Три унікальні місця у Карпатах, до яких важко добратися, але які варто побачити - фото 9

Три унікальні місця у Карпатах, до яких важко добратися, але які варто побачити - фото 10

Три унікальні місця у Карпатах, до яких важко добратися, але які варто побачити - фото 11

По дорозі можна побачити невеликий водоспад і дві шахти (штольні). Їх зробили геологи, коли розвідували породи в цих горах. Нижня - завдовжки 33 метри, верхня - 400. Обидві шахти закриті решітками, підпірки всередині повністю прогнили, так що краще не намагатися туди ввійти. Іноді в них бувають летючі миші.

Три унікальні місця у Карпатах, до яких важко добратися, але які варто побачити - фото 12

Перепад висот маршруту - 300 метрів. Кінцева точка маршруту нагорі нічим не примітна. Якщо дійти тільки до неї, то ніяких пейзажів там не побачиш. Пейзажі буде видно лише з кам'яної скелі, на яку ще потрібно залізти.

Три унікальні місця у Карпатах, до яких важко добратися, але які варто побачити - фото 13

Враховуючи, що початок маршруту знаходиться у 100 метрах від румунського кордону, наявність паспорта в цьому районі обов'язкова. Крім того, треба стежити за мобільним зв'язком: він може переключитись у роумінг.

І для тих, хто хоче знати більше: Карпатський біосферний заповідник створено у 1968 році, а з 1992 року входить до мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. Предметом діяльності є охорона природних комплексів, організація і проведення наукових досліджень і моніторингу, екологічне виховання населення та розвиток екотуризму. Він охоплює всі природно-кліматичні пояси Карпат – від рівнини до альпійського поясу в межах висот 180-2061 метpів над рівнем моря і досить повно репрезентує ландшафтне та біогеографічне різноманіття українських Карпат.

Три унікальні місця у Карпатах, до яких важко добратися, але які варто побачити - фото 14

На території Карпатського біосферного заповідника представлені недоторкані лісові та високогірні лучні екосистеми. В межах заповідника знаходиться гора Говерла (тут сходяться межі заповідника і Карпатського національного природного парку) та інші найвищі вершини Українських Карпат (Петрос, Бребенескул, Ребра, Гутин-Томнатик, Поп Іван Мармароський, Близниці, тощо), географічний Центр Європи, найбільші в Європі ділянки букових та буково-ялицево-смерекових пралісів, Долина нарцисів, найбільші карстові печери Українських Карпат. Тут зростають едельвейс та "червона рута", охороняються великі популяції карпатського бурого ведмедя, рисі, лісового кота, беркута та багатьох інших рідкісних і зникаючих видів

Три унікальні місця у Карпатах, до яких важко добратися, але які варто побачити - фото 15

Фото: Yuriy Buriak

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme