Рада прийняла за основу законопроект про місцеві вибори за "німецькою моделлю"

18 червня народні депутати прийняли за основу Проект Закону про місцеві вибори №2831-3

Рада прийняла за основу законопроект про…

Авторами документу, який підтримав 271 парламентарій, є група народних депутатів, зокрема Вадим Денисенко, передає depo.uaЗа його словами, в основі цього документа лежить так звана "німецька" модель виборів.

Законопроект передбачає від 10 депутатів (до 500 виборців) до 80 (понад 1,5 млн.) депутатів у місцевих радах.

Документом пропонується зберегти чинну мажоритарну виборчу систему відносної більшості в одномандатних виборчих округах на виборах депутатів сільських та селищних рад.

За пропорційним принципом пропонується обирати депутатів:
- Верховної Ради Криму;
- обласних рад;
- районних рад;
- міських рад;
- районних у містах рад.

Запропонована модель пропорційної системи передбачає списки від партій або блоків із закріпленим за кожним кандидатом окремим округом. При цьому партія має висувати не більше ніж по два кандидати в кожному окрузі. Кандидати у виборчому списку розташовуються у відповідності з номером округу, в якому вони висуваються. Голос виборця вважається одночасно голосом за партію (блок) та за кандидата, висунутого нею (ним) у цьому територіальному окрузі, якщо таких кандидатів двоє, то виборець обирає, за якого конкретно кандидата від партії він голосує.

Розподіл мандатів здійснюється між виборчими списками місцевих організацій партій, які отримали 5% і більше та виборчих блоків, які отримали не менше 7%.

Порядок кандидатів у списку визначається відповідно до кількості голосів поданих безпосередньо за депутата в їхніх округах. При цьому місця у списку визначаються на підставі рейтингу, який вираховується з урахуванням абсолютної кількості відданих на нього голосів та коефіціенту округу, який залежить від кількості виборців.

Законопроект також передбачає мажоритарну виборчу систему абсолютної більшості на виборах міських голів міст, кількість виборців у яких дорівнює або є більшою ніж 90 тисяч. Та систему відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі на виборах:
- сільських голів;
- селищних голів;
- старост.
- міських голів міст з кількістю виборців до 90 тис.

Із закарпатських депутатів законопроект підтримали Горват та Пацкан, Брензович утримався. Всі інші нардепи від Закарпаття були відсутніми на засіданні.

Нагадаємо, що загалом народні депутати розглядали чотири проекти закону про місцеві вибори.

 

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Закарпаття.depo.ua

 

 

 

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme