У 128-й бригаді роз'яснили ситуацію із "розстріляними" бронековпаками

У 128-й гірсько-піхотній бригаді спростували інформацію волонтерки про те, що нібито через "розстріляні" споруди бійців не хочуть демобілізовувати

У 128-й бригаді роз'яснили ситуацію із "…

Ситуацію з начебто неякісними бронековпаками для Depo.Закарпаття прокоментував прес-офіцер 128 ОГПБр капітан Петро Білян. 

"Блогерка опублікувала фото малої вогневої споруди розстріляної впритул, супроводжуючи яскраву картинку заявами, що мовляв вона не спеціаліст, але така споруда нікуди не годиться. Звісно, що тепер треба з'ясувати всі обставини справи, хто і навіщо влаштував таке собі "тестування". Зрозуміло, що для цього треба провести розслідування. Питається, про який "тиск" йдеться? Все відбувається згідно чинного законодавства та статуту ЗСУ. Невже шанована блогерка вважає, що статут ЗСУ і норми чинного законодавства повинні застосовуватися вибірково, як було за старого режиму? Свавіллю не місце в Збройних силах, навіть якщо його намагаються подати під гаслами допомоги", - сказав прес-офіцер.

Петро Білян також заперечив інформацію волонтерки про те, що через "розстріляні" споруди, бійців не хочуть демобілізовувати.

"Є відповідний Указ Президента і всі військовослужбовці будуть демобілізовані не пізніше встановлених ним термінів. Згідно з Указом Президента України військовослужбовці, призвані на військову службу під час мобілізації згідно з указом №607 від 21 липня 2014 року повинні бути демобілізовані в липні-вересні 2015 року. Інакше кажучи, демобілізація військовослужбовців 3-ї хвилі повинна бути проведена до 30 вересня включно. До настання цієї дати розмови про те, що когось "не демобілізують", м'яко кажучи, безпідставні", - пояснив Білян.

Також прес-офіцер прокоментував заклики волонтерки причетних до поставки таких споруд понести відповідальність.

"Що стосується закликів "понести відповідальність разом з тими хто роздерибанив мільйони на горючу форму, на лайнову їжу і неякісну техніку і не поніс жодного покарання", то не слід забувати, що колективна відповідальність, це середньовічний атавізм, а в Україні (особливо після революції гідності), кожен несе свою власну відповідальність - самостійно. Те саме стосується і їжі. За 8 місяців, які я перебуваю в Збройних силах їжа траплялася різна, але ще від неї нікому погано не ставало, а от від горілки доволі часто, але на це якось ніхто не жаліється", - сказав Білян.

Що ж до малих вогневих споруд, то, як роз'яснив капітан, спеціалісти стверджують, що вони не призначені захистити від пострілів впритул, а повинні захистити бійця від уламків та обстрілів з дистанції до 15-20 метрів і з цим успішно справляються.

"Ніхто ж не буде говорити, шо тепловізор нікуди не годиться, бо не витримує удару молотком? В нього інше призначення".

Петро Білян  порадив не здіймати ґвалт, а краще спокійно розібратися в ситуації і кожному робити свою справу.

Нагадаємо, волонтер з Мукачевого Людмила Бандурчак опублікувала у себе в "Фесбуці" світлини "вогневих точок", які, на її думку, мали би бути броньованими, а насправді, судячи з фото, легко прострілюються. Волонтерка розповіла також, що через опубліковані фото бійці мають неприємності на службі.  

Більше новин про Закарпаття читайте на zak.depo.ua

 

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme