Добрі поради: Де і як в Ужгороді студенту "хату" знайти

Наталія та Антоніна - студентки УжНУ. Обидві не місцеві, тому вже четвертий рік винаймають житло

Добрі поради: Де і як в Ужгороді студент…

За чотири роки навчання в ужгородському виші дівчата набралися чималого досвіду в квартирному питанні й охоче з ним поділяться. 

Наталя щиро зізнається, що в пошуку нового житла перебуває постійно.

" На одному місці довго не затримуємося через ряд причин. Одного разу не влаштовує ціна, іншого – сусіди. Ось, наприклад, моя перша квартира… Я дуже хотіла поїхати із села, з’їхати від батьків. Побачила, що моя майбутня однокурсниця шукає співмешканку й одразу ж вхопилася за цю можливість. Проте, як виявилося пізніше, ми не достатньо добре знали одна одну. У кожного з нас були свої "таргани" в голові, тому ми так і не змогли вжитися", не приховує студентка.

Як ти все-таки знайшла "сестру по духу"?

- З Тонею ми почали вчитися разом. На першому курсі дуже здружилися. Разом їздили у Львів, Івано-Франківськ. Тісно спілкувалися. Майже не сварилися. Після першого курсу обоє шукали квартиру. Тому вирішила не повторювати помилок і почати жити зі знайомою мені людиною.

Про можливість життя в гуртожитку Наталя розповідає з особливими "нотками" невдоволення і роздратування.

"Я з Ужгородського району, тому мені гуртожиток не світить. Та й була я там. Мені здається, що немає такої поганої квартири, яку можна прирівняти до гуртожитків. Там, де тарганів більше ніж людей в одній кімнаті, а їх, повірте, не мало! Одна кухня на поверх і жахлива ванна – не найбільш комфортні умови", - ділиться дівчина.

Скільки квартир ви змінили?

- Змінили 4 квартири. На першому курсі почала мешкати із незнайомими мені людьми. Це була велика помилка. Зараз мені з цього смішно. Не розумію, звідки у мене була така сміливість… У кожного були свої причуди. Ми часто сварилися. Була купа нюансів, однак прожила я в тій двокімнатній квартирі півроку.

Чи вдається щось змінювати, враховуючи власні помилки?

-  Вже на другому курсі ми з Тонею почали шукати квартиру вже з літа. Однак ми знову зробили помилку: не пішли жити вдвох, вирішили, що двокімнатна буде дешевше на чотирьох. Пішла жити з подругою дитинства. На цій квартирі були ті самі проблеми: прибирання, шумні компанії, котрі приводили то ми, то моя подруга. Не обійшлося й без проблем з господаркою квартири.

-  Чи важлива документальна складова в оренді житла чи тут за принципом "повірю на слово"?

-  Важлива! Я б сказала - головна! Саме на цій квартирі у нас і виникли проблеми з документами. Ми склали контракт між собою, не завіряли з нотаріусом. Ми навіть копії собі не зробили. Просто повірили господарці, бо вона була моя односельчанка. Взимку вона вирішила збільшити платню. Ми не погодилися, бо ж складали договір і там вказували суму, на що ми отримали відповідь: "Ми не укладали договір". І тут ми зрозуміли, що ми "влипли". Довести свою правоту ми не змогли, бо ж екземпляру контракту в нас не було. А влітку господарка продала квартиру і ми переїхали до подруги.

-  Що це за квартира та чи надовго ви там затрималися?

-  Це була двокімнатна квартира, де знайшлося місце для мене з Тонею. Жили ми там 2 місяці. Подруга  мешкала зі своїм дядьком, який влітку поїхав на заробітки, тому тут ми були тимчасово. Паралельно шукали квартиру для постійного проживання.  Ціни виросли, а жити ми хотіли вдвох. Варіантів було дуже мало. Урешті стомлені й апатичні ми забрели на вулицю в "компотному" районі. Там, у триповерховому будинку, жила, на перший погляд, привітна господарка, котра здавала одну велику кімнату у своєму будинку.

Антоніно, чи знайшли ви спокій вже у "новій", 4-ій квартирі?

- Ця кімната за відносно невелику суму стала моєю "золотою кліткою". На перший погляд все було добре, якби не кілька суттєвих "але". Я не мала права приводити друзів надовго, сама постійно відчувала себе чужою. Після 9 місяців життя у "компотному" районі терпець урвався. Основна причина – зіпсовані відносини із господаркою. Як ми вже зрозуміли зараз, спілкування не має виходити за межі розумного. Моя всім порада: особисте залишайте за дверима вашої кімнати і намагайтеся зберігати ділові відносини з господарем квартири. Жити в цьому помешканні було настільки нестерпно, що ми не стали чекати закінчення навчального року і віддали ключі господарям. 

Не було проблематично знову шукати квартиру ще й посеред навчального року?

-  Після того, як ми зрозуміли, що на цій квартирі жити ми не хочемо, то почали "підключати" усіх знайомих, аби ті допомогли відшукати нам нове тимчасове житло. Тому на момент, коли ми збирали речі, уже звільнялася квартира, яку допомогла підшукати подруга. На шостому поверсі, без ліфту, із поганим запахом у під'їзді і шумними сусідами зверху. Особисто я відчула, щонайменше, комфорт.

Чому саме комфорт?

- Власниця не турбує, приходиш на квартиру із відчуттям спокою. Зрештою, можна все облаштувати на свій смак. Для мене це і є комфорт.

- Наталю, як не натрапити на поганих сусідів? Чи можливо їх вибрати правильно?

- Сусіди по квартирі — це така собі справа долі, як пощастить. Адже навіть друзі дитинства можуть посваритися назавжди, якщо не знайдуть компромісу в побуті. Звичайно, що починати жити з незнайомими людьми не варто, адже так і на шахраїв натрапити не важко, чи просто людей зі звичками, до яких ви так і не зможете пристосуватися. А вже у побуті потрібно бути відвертими із сусідами (чим їх менше, тим краще). Розставити межі, наприклад: я не люблю голосну музику або безлад у ванній кімнаті; визначити розклад прибирання або домовитися, що один миє посуд, а інший готує. Відразу краще розподілити обов’язки, розповісти про свої звички і потреби. Так легше зрозуміти один одного.

Тоню, які поради ти можеш дати тим, хто зараз шукає житло?

 - Однією з обов’язкових умов має бути те, що господар живе окремо від вас. Виняток: якщо ви на першому курсі і хочете максимально убезпечитися в чужому місті й вам потрібна присутність старших. Обов’язково робіть копію контракту. Шукайте квартири із зручною маршрутною розв'язкою. Уважно придивіться до сусідів по квартирі (вам разом ділити побут і проводити більшість свого часу).  А тим, хто ніяк не наважиться піти з остогидлої вам квартири, раджу: ніде не буде так, як вдома, але квартир, які здаються, безліч, ще й за доступною ціною. Завжди можна знайти місце, де можна просто відпочити після виснажливого дня. Головне - хотіти і все буде!

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme