Україна феноменальна: Де на Закарпатті шукати столицю близнюків

У селі Велика Копаня на Закарпатті проживає найбільше близнюків в Україні

Україна феноменальна: Де на Закарпатті ш…

Понад 60 пар близнюків живе у селі Велика Копаня у Виноградівському районі, пише Depo.Закарпаття.

Село відоме на всю Україну, приїжджають сюди через "близнюковий феномен" журналісти з Чехії, Росії та навіть з Австралії і Китаю. У 2008 році Велика Копаня навіть потрапила до Книги рекордів України за неймовірну кількість "подвійних" діточок. 

Диво-село або Де на Закарпатті шукати столицю близнюків - фото 1

У селі чи не кожна друга родина має двійнят. Найбільше близнюків з'явилось на світ в 1990-х роках, при тому, що близнюки в селі почали з'являтись ще з 1941 року. Рекорд був встановлений в 2004 році – тоді в червні населення збільшилось одразу на три двійні.

Рік у рік в селі народжуються двійнята. При тому, що Велика Копаня не така вже й велика — тут живе менше чотирьох тисяч мешканців. Найстарші великокопанські близнюки зараз майже на пенсії. Деякі роки у селі проходили взагалі без двійнят.

Диво-село або Де на Закарпатті шукати столицю близнюків - фото 2

Селяни пов'язують таку кількість близнюків із чудодійною водою джерел: за Копанським хребтом розташоване величезне підземне озеро, яке підживлює місцеві джерела. За місцевою легендою, "двоїння" відбувається через чудодійну воду, яку п’ють тут і люди, і тварини. До Чоргіва за цілющим напоєм приїжджають ледь не з усієї України.

Диво-село або Де на Закарпатті шукати столицю близнюків - фото 3

За словами місцевих мешканців, аналізи показали, що у воді міститься дуже багато цинку та селену – саме вони нібито впливають на репродуктивну функцію. Навіть корови, по 8-10 кожного року, теляться двійнями. А в курячих яйцях з місцевої птахофабрики часто по два жовтки. 

Вода в джерелі дуже смачна, не дає ніякого осаду. Її можна тижнями зберігати у банках, і вона не псується. Майже так само, як і водохрещенська. Крім того, вода завжди одної температури – влітку холодна, а взимку здається теплою. 

Науковці ж зазначають, що навряд цей феномен пов’язаний із водою. Причин може бути кілька. Світова статистика свідчить, що найбільше близнюків народжується у рибальських родинах на Фарерських островах. Чоловіки по кілька місяців перебувають у морі, і через таке нерегулярне статеве життя за принципом "то пусто, то густо" у жіночих статевих органах виникає запалення, тільки не мікробної природи, а гормональної. Така ж ситуація може виникати і у закарпатських селах, де люди часто їздять на тривалі заробітки за кордон. Друга можлива причина – генетична. На Закарпатті дуже багато представників різних націй. Від шлюбів між ними теоретично можливі "подвійні" нащадки. Третя причина – спадковість по родинній лінії. І остання причина – природна радіоактивність гірських порід, таких як базальт, гнейс та інші. Це не шкідливо і не патогенно – люди, що століттями живуть на цій території, давно адаптувалися. Але певний вплив на репродуктивну систему все ж можливий.

Диво-село або Де на Закарпатті шукати столицю близнюків - фото 4

Особливість Великої Копані вносить свої корективи у повсякденне життя селян. До прикладу, вчителі зізнаються, що велика кількість близнят змушує застосовувати "особливі" методи педагогіки. Діти хитрують, відповідаючи один за одного. Педагоги розсаджують їх за різні парти, щоб хоч якось розрізняти. Хтось питає в обох, а хтось вивідує в інших дітей, хто відповідає.

Диво-село або Де на Закарпатті шукати столицю близнюків - фото 5

Село Велика Копаня – справді унікальне, адже ані сусідні, ані віддалені села похвалитися таким досягненням і близько не можуть: кількість двійнят у них не відрізняється від середнього показника по державі.

Нині ж у селі міркують про відкриття музею близнюків і проведення тематичного фестивалю. Таку "родзинку" Великої Копані можна та й варто зробити туристичною "приманкою". 

Інформація, фото : Інтернет-видання, соцмережі

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme